Карантин в Італії відходить у минуле, але вірусна загроза поки залишається актуальною, тому, окрім масок, рукавичок та дезінфекторів, у дію починають вступати технологічні новинки. Раніше ми повідомляли про додаток, що вимірює соціальну дистанцію, але поки знаходиться у стадії розробки. При цьому група ентузіастів паралельно працювала над пристроєм, що виконує схожу функцію, і гаджет вже задіяний у одному з соборів Флоренції!

Возлюби ближнього свого, але тримайся подалі!

Першим музейним комплексом і релігійним храмом у світі, що взяв на озброєння спеціальні нашийні пристрої для дотримання соціальної дистанції, став флорентійський Дуомо, кафедральний собор Санта-Марія-дель-Фйоре.

Мова йде про невеликі приймачі розміром 7 x 5 x 1,3 см, які зовні нагадують аудіогіди. Як пояснили представники Дуомо, девайси, створені місцевими умільцями, будуть видаватися відвідувачам безкоштовно. Якщо дві людини з цим пристроєм на шиї виявляться один від одного на відстані менше двох метрів, прилад миттєво почне вібрувати і світитися. Відзначається, що пристрій буде в обов’язковому порядку дезінфікуватися після кожного відвідувача, число яких, менше з тим, суворо обмежать.

Керівництво комплексу також пообіцяло, що в перші кілька днів вхід до собору, баптистерію та музею, буде безкоштовним. «Цим жестом ми хочемо продемонструвати нашу солідарність з людьми, які за час карантину скучили за музеями», – запевнило керівництво Дуомо.

Коментарі