Франческо Петрарка – італійський поет, що народився у місті Ареццо регіону Тоскана 20 липня 1304 року, тобто, ще в 14-му столітті. Він відносився до гуманістів та величних діячів італійського Проторенесансу. Цей культовий середньовічний поет зіграв величезну роль у становленні вітчизняної та світової літератури.

Петрарка та його Лаура

Хлопчик народився у сім’ї флорентійського юриста, якого видворили з Флоренції (як свого часу і Данте Аліг’єрі) за підтримку партії «білих». Справжнє прізвище майбутнього поета було Паренцо, а Петрарка – то псевдонім, що походить від прізвиська. Сім’я часто переїжджала, але коли дитині виповнилося дев’ять років, осіла у французькому Авіньйоні.

Коли  Франческо став юнаком, батько порадив йому піти юридичною стежкою – хлопець дійсно вступив до Болонського університету, але дуже швидко зрозумів, що це не його справа. Тому після того, як батько помер, Петрарка зайнявся побудовою своєї долі. Спочатку він волів прийняти священицький сан, проте, коли зустрів Лауру де Нов, у яку безнадійно закохався, почав писати сонети.

Сам Петрарка говорив, що зустрів красуню у церкві Санта-Кьяра 6 квітня 1327 року. Жінка померла у 1348-му, але Франческо продовжував оспівувати своє кохання на протязі багатьох років. Італійські сонети, присвячені Лаурі – найбільш популярна частина творчості великого поета. Цікаво, що сам Петрарка не вважав це чимось серйозним, а писав їх задля полегшення душевних страждань. Але людям його творчість прийшлася до снаги, і саме завдяки сонетам Франческо Петрарка увійшов до золотого фонду світової літератури.

Коментарі