Кожен регіон Італії може похвалитися власною фірменою стравою. Наприклад, Рим – пастою карбонара, приморські регіони – морепродуктами та рибою, мешканці півночі – ситним та смачним ризотто, а от Флоренція – розкішним стейком. Соковита страва – справжня знаменитість у цих місцях, то ж спробуємо розкрити деякі секрети її приготування.

Флорентійська кулінарна рапсодія

Флорентійський стейк – це величезний кусень м’яса, зокрема, передньої філейної частини яловичої туші, приготований на грилі. Є один знаковий момент – для даної мети беруть м’ясо виключно доісторичних биків, які мешкали тут 2 тис. років тому. Яловичина має назву к’яніна, її полюбляли ще древні римляни за незабутній смак. Наразі ці тварини з білою вовною вирощуються на полях Тоскани.

Обов’язковою умовою флорентійського стейку є наявність реберця, а також вага однієї порції, не менш ніж 1 кг (як правило 1,2 – 1,5 кг). Товщина кусня має бути біля шести сантиметрів. Щоб такий товстий шар м’яса був соковитим та смачним, перед приготуванням треба «почекати» від двох до чотирьох тижнів (але ні в якому разі не маринувати продукт). Страву подають у кращих ресторанах Флоренції, а ціна на неї доволі висока – від 30 до 70 євро.

Готують флорентійський стейк наступним чином:

  • М’ясо потрібно дістати за 3-4 години до приготування та промокнути серветкою.
  • Перед приготуванням не використовуються ніякі приправи (дозволяється посипати страву сіллю та чорним перцем вже під час прийому їжі).
  • В умовах квартири біфштекс смажиться на дуже гарячий сковорідці, змазаній оливковою олією, приблизно по одній хвилині з кожного боку. М’ясо повинно змінити колір, але не бути зі скоринкою.
  • Після цього порціонні шматки кладуть на гриль у розігріту до 200 градусів духовку на 10 хвилин.
  • Майже готове м’ясо викладають на сковорідку-гриль і обсмажують до появлення характерних рисочок.

Далі викладають страву на блюдо з товстим дном, тримають 5 хвилин та нарізають на шматки. Їдять у гарячому вигляді без гарніру. Виключенням може стати запечена картопля або біла квасоля. До страви обов’язково подається тосканське вино К’янті.

Коментарі