Festa del Redentore – щорічний фестиваль на честь Спасителя, який проводиться у мальовничому Венето. Це дуже популярне видовище, подивитися на яке раніше приїздили натовпи туристів. Але не у 2020 році – наразі готелі Венеції ледве-ледве заповнені на 40 %, крім того, традиційний яскравий салют, що завжди супроводжував фестиваль, безжально скасовано. Що поробиш – обережність передусім.

Фестиваль Спасителя-2020: незвична малолюдність та тиша

Міський фестиваль у водах венеціанської лагуни – Festa del Redentore, у нинішньому році проходить без барвистого салюту і традиційного напливу туристів.

Мерія Венеції минулого тижня вирішила обійтися без піротехнічного шоу над каналом Джудекка, щоб не створювати натовпу вздовж берегів. За інформацією місцевих джерел, міська влада не була впевнена у цьому рішенні до останнього, але перемогла обережність, особливо в світлі невеликого зростання числа заражень коронавірусом в останні дні.

Програма фестивалю розпочалася в п’ятницю ввечері з церемонії відкриття тимчасового пішохідного мосту, що простягнувся на три сотні метрів, аж до церкви Il Redentore. Культова споруда була закладена на честь подяки за порятунок міста від епідемії чуми в другій половині XVI століття. У цій страшній пандемії, в якій загинуло більше 50 000 чоловік (на той час – це величезна цифра), людство втратило, у тому числі, і знаменитого художника епохи Відродження Тиціана.

У суботу городян і туристів розважали музичні вистави, які демонструвалися з рухомих водних платформ, а в неділю на каналі Джудекка, що огинає основну історичну частину Венеції, відбудеться традиційна регата.

Обмеження, які не дозволять перетворити фестиваль на місце нового спалаху коронавірусної інфекції, стосуються, зокрема, пікніків на берегах венеціанських каналів. У минулі роки вони були буквально обліплені бажаючими подивитися на величний салют та мальовничі горизонти. Цього разу частково таке право отримали лише мешканці центру Венеції, що завчасно подали заявку в поліцію. Скасування салюту спричинило заборону на «парковку» човнів, яхт та катерів у водах неподалік від площі Сан-Марко з урахуванням того, що рух на цій жвавій ділянці перериватися не буде.

Незважаючи на зняття більшості обмежень для мандрівників, венеціанські готелі на час свята виявилися заповнені всього на 40 %. Згідно заяви Асоціації венеціанських готельєрів (Ava), майже третина готелів Венеції ще взагалі не відкрилася після карантину.

Коментарі