Другий етап надзвичайної ситуації з коронавірусом може розпочатися 4 травня. З одного боку деякі заходи відновляться, з іншого з’явиться багато нових правил, яких слід дотримуватися на роботі, у супермаркеті та в багатьох аспектах повсякденного життя.

Дати все ще не визначені. Так само, як поділ Італії на три макрорегіони може не існувати або зазнавати певних змін. Але уряд разом із цільовою групою, яку очолює Вітторіо Колао, здійснює проект, який наближає Італію до другої фази та поступового перезавантаження. Є два основні нововведення: з одного боку, поділ країни на три макрорегіони, з іншого – відновлення деяких заходів та публічних просторів, починаючи з 4 травня. Цільова група пропонує новий старт в три етапи, з допомогою простого критерію для поділу країни на основі поширення інфекції: Північна, Центральна і Південна З великою обережністю для регіонів, які найбільше постраждали, починаючи на Півночі: Ломбардії, П’ємонте, Емілія-Романья та Венето.

Для другої фази Італія поділилася на три макрорегіони.
Подальше ділення може відбутися на основі деяких конкретних районів кожного регіону. Також тому, що, наприклад, дифузія неоднакова у всій Емілії-Романьї. Крім того, можуть бути винятки з цих трьох макрорегіонів, наприклад, Трентіно між Північними регіонами. У центрі може бути Умбрія. І навіть на Півдні можуть бути винятки. Тому рішення можуть бути не однорідними. І не виключається гіпотеза про створення обмежених червоних зон у найбільш уражених регіонах із перевірками кожні 15 днів.

Відновлення виробничої діяльності буде поступовим. Першими перезапустять компанії з модного сектору, меблеві фабрики, автомобільні та будівельні майданчики. Дехто почав працювати вже з 20 квітня. Зокрема це стосується відновлення діяльності текстильної мережі поставок.

Перезавантаження передбачається також за віковою групою, з більш жорсткими правилами для старших 70-х та неповнолітніх. Критерієм, якого слід дотримуватися, буде також класифікація ризику, визначена INAIL для кожної категорії працівників. Для перезавантаження потрібно буде використовувати маски, рукавички та дезінфікуючі гелі протягом тривалого часу, можливо, протягом шести-восьми місяців, якщо не більше. І суворі правила також щодо громадського транспорту, з квотним доступом та безпечною відстанню всередині автобусів, метро та поїздів.

Парки вже можуть відкритись 4 травня, але без масових зібрань: для прогулянок та пробіжок, але не для пікніків. Для барів та ресторанів натомість немає визначених дат. Найбільш правдоподібна гіпотеза після 10 травня. Після цієї дати можна було б подумати про повторне відкриття барів та ресторанів, дотримуючись низки правил, які дозволять підтримувати соціальну дистанцію.

Що буде з віпочинком улітку? Вже на початку літа громадянам можуть дозволити виїжджати до своїх будинків біля моря, в горах або на селі. Багато людей їхатимуть до свого другого будинку, щоб уникнути масового скупчення в інших місцях. На пляжі входи могли б бути контингентними, з більшою відстанню між парасольками. Уряд розглядає ініціативу близького туризму – у місця, не надто віддалені від місця проживання. Надаючи перевагу поїздкам на приватних автомобілях.

Друга фаза може розпочатися за двох умов з точки зору простеження інфекцій. З одного боку, використання програми, з іншого – використання серологічних тестів. Додаток буде використовуватися для відстеження контактів людей, які випробували позитивний результат на Covid-19. Тоді як за допомогою серологічних тестів він буде спрямований на відстеження всіх людей, які мали контакт з вірусом, але які, можливо, не мали симптомів або мали їх у легкій формі, через що на них не робилися мазки. За допомогою цих тестів можна буде зрозуміти, чи є у людини вироблені імунізуючі антитіла, тим самим дозволяючи зрозуміти, хто може нормально відновити свою діяльність без ризику зараження або інфікування інших людей.

Коментарі