Дискусії навколо другої фази надзвичайної ситуації з коронавірусом, в якій країна вийде з блокування та почне жити з вірусом, стосуються й сфери повітряного транспорту. Авіакомпанії вже думають про план як повернути своїх авіаперевізників до польоту на повній швидкості, пам’ятаючи про важливість соціального дистанціювання як єдиної ефективної зброї для боротьби з Covid-19 та уникнення появи нових небезпечних спалахів. Деякі компанії розглядають можливість залишити середні місця порожніми, забезпечуючи відстань не менше одного метра між одним пасажиром та іншим, змушуючи їх сидіти лише на сидіннях біля вікна та збоку від коридору. Серед таких авіакомпаній є і EasyJet.

Washington Post вже згадував про це минулого тижня: щоб дозволити авіакомпаніям повернутися до польоту на повній швидкості, необхідно зменшити кількість місць у літаках. Зокрема, центральні сидіння можуть бути усунені. Delta Airlines вже оголосив про низку змін щодо польотів, щоб сприяти соціальній дистанції та гарантувати більшу безпеку для своїх пасажирів. Навіть American Airlines представила аналогічну політику, запускаючи проект, який передбачає блокування в середньому 50 відсотків місць на кожному літаку. Обидві авіакомпанії дали зрозуміти, що вони також зобов’язані зменшити кількість пасажирів при посадці.

Вчора схожу ідею озвучила також компанія лоукост EasyJet, яка з’єднує більшу частину Європи, включаючи Італію, оскільки є однією з перших в таких аеропортах, як Мілан Мальпенса, Неаполь, Венеція та Олбія . Гіпотеза (після заземлення всього флоту 30 березня через пандемію) завжди залишати проміжні місця з трьох доступних порожніми. Про це повідомив генеральний директор Йохан Лундгрен, який додав, що падіння попиту на авіаперельоти полегшить утримання середніх сидінь порожніми, таким чином гарантуючи тим, хто подорожуватиме, соціальну захищеність. “Ми будемо працювати з владою та слухати думки клієнтів щодо того, що вони вважають, чи це правильно зробити, особливо під час періоду перезапуску, фази, яку ми не знаємо, як довго триватиме. Ми також думаємо про системи санітарії літаків, які можуть бути ще ефективнішими”, – зазначив Лундгрен.

Натомість Ryanair, європейський авіаперевізник номер один серед лоукостів, вважає, що це буде “безнадійно неефективним” способом збереження пасажирів у безпеці, а також навряд чи економічно вигідно для авіакомпаній.

Коментарі