Якщо уважно придивитися до перебігу зараження у різних країнах, то можна побачити значну різницю у показниках інфікування та смертності. Чому так сталося? Адже вірус єдиний на всю планету, хай і з деякими мутаційними розбіжностями. Вчені та журналісти зацікавилися цим важливим питанням і, хоч пандемія COVID-19 досі у розпалі, вже зробили деякі висновки.

Секрети розповсюдження коронавірусу: актуальні питання

Хорватське видання Advance порівняло кількість тих, хто заразився коронавірусною інфекцією в країнах Європи і припустило, які чинники могли вплинути на рівень смертності від COVID-19 на сході і заході материка.

Портал розділив країни Європи на ті, хто до розпаду Радянського Союзу входив в Соціалістичний блок, і країни Заходу. Автор матеріалу зазначає, що всього в регіоні живе 740 мільйонів чоловік, разом з населенням азіатської частини Росії. У Східній Європі виявилося близько 40 % жителів материка, в Західній – 60 %. Однак кількість випадків зараження різниться між ними в 60 разів (посилання на дані від 9 квітня). Крім того, в Східній Європі виявилося в 17 разів менше смертей, ніж в Західній.

Вчені припустили, що могло стати причиною таких відмінностей. Так, однією з версій вказується можливе приховування реальної кількості випадків зараження. Однак звинувачення в фальсифікації статистики часто носять політичний характер, при цьому, навіть якщо дані підробляються, навряд чи вони можуть серйозно змінити розрив між Сходом та Заходом.

Автор також приводить приклад Китаю, який звинувачували в заниженні кількості хворих і приховуванні смертей, проте країна недавно оголосила про перемогу над епідемією і скасувала карантин у всіх провінціях.

Ще одна можлива причина – різне число поїздок з однієї країни в іншу. Автор наводить як приклад частоту авіарейсів в Західній Європі і, приміром, в Польщі, Румунії чи Україні. У першій їх значно більше. Однак журналіст вважає, що і ця причина не настільки сильно вплинула на загальну ситуацію, адже вірус, скоріше всього, мав можливість широко і відносно рівномірно розповсюдитися по всій Європі.

Інша ймовірна причина відмінностей – менталітет. Так, на думку автора, в західних країнах людям складно щось нав’язати, в той час, як на сході багато громадян накази не обговорюють, а виконують. Тож в цей особливий період менталітет, ймовірно, рятує.

Коментарі