У Італії петицію про проведення референдуму з питань добровільного переривання життя підписали більш ніж 750 тисяч громадян при тому, що для його організації було б достатньо і півмільйона підписів. Чому склалася подібна ситуація?

Плебісцит таки проведуть

Референдум має бути проведений вже у наступному році. Людям, що виступають за евтаназію, вдалося заручитися підтримкою багатьох знаменитостей, відомих суспільних фігур, профспілкових громад, а також парламентарів і навіть деяких членів Кабміну.

Варто зазначити, що Ірландія та Італія – єдині в Європі країни, де евтаназія вважається нелегальним актом. Згідно італійському законодавству, проведення цієї процедури карається ув’язненням від 5 до 12 років. Подібне положення речей привело до того, що на території Італії почав розквітати так званий суїцидальний туризм – бажаючи покинути цей світ раніше, ніж потрібно, почали масово виїжджати до сусідньої Швейцарії.

Перший крок до референдуму було зроблено в 2019 році, коли Конституційний суд Італії вирішив, що евтаназія повинна бути узаконена, але тільки у виключних випадках, наприклад, якщо пацієнт знаходиться у вкрай тяжкому стані, який приносить невимовні фізичні та психологічні страждання. Проте церква, чий авторитет в Італії беззаперечний, прирівнює евтаназію до самогубства, яке, звичайно, заборонено релігійними канонами.

Коментарі