Вулкан Етна – окраса та водночас проблема Сицилії. З одного боку, легендарна гора заохочує велику кількість туристів приїздити на острів помилуватися нею. З іншого, Етна – це постійна загроза виверження, що нависає над Сицилією. І ось, він знову продав голос!

Етна гнівається

Етна – найбільший стратовулкан у Європі, що досі залишається активним. Нещодавно з кратера вирвався лавовий фонтан, у результаті чого еруптивна хмара піднялася на 9 тисяч метрів у повітря. Також зафіксовано невеликий витік лави з кальдери. У зв’язку з цим національний інститут геофізики та вулканології Італії заборонив польоти над цією зоною – увійшло у дію червоне попередження. Проте аеропорт у місті Катанія досі працює у звичному режимі.

Фахівці стверджують, що Етна ще активна, але поступово її сейсмічна загроза знижується. Такий висновок вчені зробили, спостерігаючи за пароксизмами – різким посиленням діяльності внутрішніх сил планети. Вони з кожним роком стають все слабшими.

Вулкан Етна знаходиться недалеко від міст Катанія та Мессіна. Саме вони, якщо трапиться велике виверження, ризикують найдужче. Але ще небезпечніше на схилах вулкану, який дуже щільно заселений. Одного разу у 150 років Етна стабільно руйнує яке-небудь поселення. Проте людей це не зупиняє, адже ґрунти тут дуже родючі, на них сицилійці вирощують оливи та виноград.

Коментарі