Цей судовий процес у Італії тягнеться з 2019 року, і ось, нарешті, вирок оголошено. Сеньйору Емануелу Петрілло суд вирішив покарати штрафом у розмірі 583 тисяч євро. Суть, ось у чому: медпрацівниця декілька років робила вигляд, що щепить людей від кору, але насправді вакцину не вводила. В основному від халатності та незрозумілих дій жінки постраждали діти, у яких так і не сформувався імунітет до такої важкої хвороби як кір.

Психічна хвороба чи ідеологія?

Жінку навіть перевіряли на психічне здоров’я, адже незрозуміло, чому вона вдалася до таких дій. Сеньйора Петрілло з 2009 по 2015 рік встигла попрацювати медсестрою у лікарнях трьох регіонів Італії. За цей час вона умисно не зробила щеплення приблизно 8 000 людей, переважно це були діти. Слідство підрахувало, що такий вчинок, з точки зору законодавства, вартує не менше півмільйона євро. Про умовний чи реальний термін ув’язнення мови не ведеться.

Як вдалося виявити злочину халатність медсестри? Дуже просто – за допомогою аналізів крові. Коли це почали робити масово, виявилося, що імунна відповідь організму після щеплення від кору просто не виникає, тоді й з’явилися підозри. Причому сама обвинувачена до останнього свою вину не признавала. Також досі до кінця невідомі мотиви її дій.

Коментарі