Розмови про закінчення карантину та повернення до звичного життя йдуть не вперше, але чи залишиться воно таким, як раніше – ось у чому питання. Деякі вчені вважають, що ні – ми довго будемо носити маски, сахатися один одного, а головне – згодом на людство чекає ще страшніший напад COVID-19, ніж досі. Чи правда це? Спробуємо почути тих, хто впевнений, що саме так і станеться.

Вакцини немає? Друга хвиля буде!

Фахівці з Німеччини вважають, що людству неминуче доведеться зіткнутися з другою і третьою хвилями поширення нового коронавірусу. Про це 5 травня на прес-конференції розповів голова берлінського Інституту вірусології імені Роберта Коха (ця організація входить до структури німецького міністерства охорони здоров’я) Лотар Вілер.

«Ми знаємо, що майже напевно буде друга хвиля»

З такою промовою виступив директор інституту, додавши, що він не голослівний – обов’язково будуть і друга, і третя хвилі поширення нової коронавірусної інфекції. При цьому Вілер вказав, що, на його думку, німецька система охорони здоров’я до такого варіанту розвитку подій наразі добре підготовлена.

«Ми багато для цього зробили. Лікарі зараз знають, що робити з пацієнтами»

Вчений розповів про це, уточнивши, що тепер у німецьких лікарів терапевтичні засоби для боротьби з недугою будуть кращими. Але звідки така впевненість у настанні негативного сценарію? Мабуть, фахівці висловлюють настільки песимістичні прогнози тому, що вакцину від COVID-19 досі не створено, більше того, незрозуміло, коли вона з’явиться. При таких умовах, найімовірніше, німецькі вчені мають рацію.  

Коментарі