Хвиля заражень COVID-19, яка поступово почала стухати в Італії, знову набирає обертів у деяких країнах світу. Тому уряди держав замислюються над тим, чи не зарано вони відкрили свої кордони та послабили карантинні обмеження. Звичайно, подібні заяви неабияк дратують громадян, але факт залишається фактом – спалахи нових масових заражень зовсім не радують. Не виключено, що ВООЗ вирішить знову посилити заходи безпеки.

Коронавірус продовжує невпинну ходу планетою

У Німеччині – країні, про яку говорили як про приклад успішної боротьби з коронавірусом, наразі зафіксовано один з найбільших в Європі спалахів – заразилися 657 співробітників м’ясокомбінату. Влада вважає, що це наслідок ослаблення протиепідемічних заходів і, перш за все, відкриття кордонів зі Східною Європою.

Це вже друга хвиля, або ще перша? Подібне питання задають собі люди по всій Європі на тлі останніх новин із різних країн про зростання числа заражень COVID-19. Найяскравіший приклад –  результати тестування на коронавірус на одній з найбільших в Європі боєнь в німецькому місті Реда-Віденбрюк. За даними керівництва компанії, якій належить бойня, тестування 6 400 співробітників, що проводилося з 10 по 18 травня, не виявило жодного хворого на коронавірус. А в середині червня аналогічне дослідження показало 657 випадків захворювання, і їх кількість продовжує збільшуватися. Значна частина співробітників родом з країн Східної Європи, і в керівництві компанії вважають, що вірус могли привезти ті з них, хто після відкриття кордонів 15 червня між країнами-членами ЄС їздив додому провідати свої родини. Напередодні в берлінському районі Нойкельн у 57 мешканців семи житлових будинків, за даними Deutsche Welle, було виявлено коронавірус. «З цих спалахів ми можемо зробити висновок, що вірус досі не зник», – прокоментувала ситуацію канцлер Ангела Меркель.

У інших країнах картина не краща. Напередодні влада невеликого шведського містечка Елліваре, що знаходиться північніше Стокгольму, з населенням близько 17 тисяч чоловік повідомили, що ситуація з поширенням коронавірусу виходить з-під контролю. «Те, що відбувається зараз, можна назвати неконтрольованим поширенням» – пояснив глава місцевого кризового штабу Штефан Ньемінен. За його словами, в Елліваре, де за весь час пандемії було зареєстровано 128 випадків зараження, все більше людей відсутні на роботі через хворобу, хоча офіційна статистика це не враховує.

Нагадаємо, що в Швеції, де за час пандемії померли більше п’яти тисяч чоловік, влада стверджувала, що пік захворюваності пройдено. Однак, за даними Європейського центру профілактики та контролю захворювань, в Швеції і Польщі, на відміну від інших країн континенту, піку ще не було. Більш того, в Польщі, де в основному за рахунок шахтарських регіонів зросла кількість заражень, в четвер померло 30 осіб. За інформацією Euronews, зростання числа інфікованих на коронавірус спостерігається і в Португалії. Тут виявляють в середньому по 300 хворих на добу.

Коментарі