Шість фрагментів настінних фресок, які були вкрадені з руїн давньоримських віл, нещодавно повернуті до Італії, а саме, у археологічний парк Помпеїв. Встановленню справедливості допомогло поліцейське розслідування, яке провели співробітники відділу захисту культури Італії.

Куди поділися історичні пам’ятки

Вважається, що три реліквії, які відносяться до першого століття нашої ери, у 1970-х роках були зрізані із стін двох віл у Стабіях, недалеко від основних розкопок Помпеїв, а потім незаконно вивезені з території країни. На одній з них була зображена танцівниця з тацею, на другій – херувим, що грає на флейті, а на третій голова жінки.

Хто ж поцупив цінні фрески? Виявилося, що їх купили у 90-х роках минулого століття торговці антикваріатом із Америки, Швейцарії та Великобританії. Усе це виявилося в результаті масштабного розслідування щодо незаконного обігу археологічних об’єктів.

Крім цього, ще три фрески було знайдено на віллі у Чівіті-Джуліані, приблизно у 700 метрах на північ від археологічного парку Помпеїв після того, як у 2012 році поліцейські призупинили діяльність чорних копачів. Саме на території цієї вілли у минулому році було знайдено останки двох жертв виверження Везувію, що сталося у 79-му році нашої ери – ймовірно, це був хазяїн та його раб.

Коментарі