Поліція Неаполя у квартирі одного з місцевих жителів знайшла незвичайний артефакт – художнє полотно Salvator Mundi, яке колись прикрашало музей при неапольській базиліці Святого Домініка. Пізніше картина була викрадена і тільки зараз нарешті знайдена. Хто поцупив дорогоцінне полотно?

Злочин, який виявили не відразу

Справа в тому, що дане полотно останній раз експонувалося у 2019 році, після чого зберігалося у сховищі. На планету прийшла пандемія і склад певний час ніхто не перевіряв. Саме тому недостача не була вчасно зафіксована.

І ось, абсолютно неочікувано, «Спаситель миру» був знайдений у квартирі раніше засудженого громадянина 36 років. Як стверджує чоловік, безцінне полотно, що належить пензлю учня легендарного Леонардо да Вінчі, було придбано 2 роки тому на блошиному ринку. Поки що громадянину інкримінують скуповування та зберігання краденого.

Але не можна все виправдовувати коронавірусною пандемією – у багатьох випадках діє звичайна людська халатність, як от з картиною Густава Клімта «Портрет жінки». Дякуючи карабінерам, які займаються охороною культурного надбання Італії, витвори мистецтва успішно знаходять та повертають до галерей і музеїв. «Спаситель миру», імовірно є копією полотна, що приписувалося пензлю самого генію епохи Відродження. Репліку створив Леонардо Джироламо Алібранді, який у свій час набув популярності під іменем Рафаель да Мессина. Цікаво, що оригінального «Спасителя» було продано на аукціоні «Крісті» за 450 мільйонів євро принцу Саудівської Аравії Мухамеду бен Сальману.

Коментарі