У зв’язку з виникненням політичного конфлікту та відставкою Джузеппе Конте довгий час точилися розмови про те, що саме зараз потрібно провести дострокові парламентські вибори. Але Серджо Маттарелла 29 січня 2021 року поставив крапку у вирішенні цього питання.

Опозиція розчарована

Саме так можна охарактеризувати ситуацію у італійському парламенті на даний момент. Серджо Маттарелла фактично відмовився від проведення дострокових виборів для того, щоб якнайшвидше вийти з політичної кризи. Про це 29 січня заявив Маттео Сальвіні, лідер партії «Ліга». Раніше президент Італії консультувався з лідерами різних партій, наштовхуючи їх на думку про формування нової правлячої коаліції у діючому складі парламенту. Очевидно, що це можна зробити без проведення виборів.

Однак Маттео Сальвіні вважає це рішення неприпустимим, тому що, на його думку, саме проведення виборів спровокує формування сталого уряду. Після того як Маттео Ренці, лідер партії «Жива Італія», разом з соратниками вийшов із правлячої коаліції, більшість у парламенті зникла. Наразі уряд все ж отримав вотум довіри в обох палатах, але опозиція називає цю конструкцію доволі хиткою, тим більше в умовах кризи, тому наполягає на дострокових виборах.

При цьому ніхто не може спрогнозувати, як ситуація буде розвиватися надалі.

Коментарі