Іспанія, Італія, Данія, Чехія і Німеччина поступово обмірковують план ослаблення карантину – в цих країнах знизився добовий приріст хворих і померлих. Влада планує поступово відкривати магазини і школи, дозволяти людям займатися спортом без масок і навіть виїжджати за межі країни. Політики вважають, що це дозволить державам подолати економічну кризу, яка почалася після зупинки роботи великих підприємств.

Послаблення карантину: від загального до окремого

Проте обмеження повинні зніматися поступово, в кілька кроків. У Європейському союзі склали так звану дорожню карту зняття карантинних обмежень, які були накладені через коронавірусну інфекцію. Про це повідомляє прес-служба Єврокомісії.

В дорожній карті наголошується, що терміни зняття карантинних заходів повинні встановлюватися, відштовхуючись від наступних критеріїв. У першу чергу, епідеміологічного – поширення хвороби має зменшитися і стабілізуватися протягом тривалого часу. По-друге, з огляду на навантаження потужностей системи охорони здоров’я (наскільки зайняті реанімації, чи достатньо медикаментів і медичних працівників, тощо). По-третє, уряди країн будуть відштовхуватися від результатів моніторингу (масштабно тестувати людей і при необхідності ізолювати їх).

Також в Єврокомісії наголосили на важливості загального підходу до зняття карантинних заходів і координування держав-учасників для уникнення негативних ефектів.

У дорожній карті озвучені конкретні рекомендації членам ЄС щодо зняття карантину. Загальні заходи будуть поволі замінюватися цільовими. Наприклад, мова йде про відновлення економічної активності, дезінфекції громадських місць і транспорту.

Внутрішні державні кордони ЄС будуть відкриті скоординовано. Зовнішні кордони розблокують набагато пізніше.

Коментарі