Повне ім’я цього визначного італійського скульптора – Донато ді Нікколо ді Бетто Барді. Він народився у Флоренції приблизно в кінці 14-го століття, а помер у 1466 році. Як бідний хлопець, що виховувався у сім’ї чесальника вовни, став всесвітньо знаменитим?

Співець краси людського тіла

Біографічних відомостей про Донателло катастрофічно мало, адже у ті часи документація ще не була настільки досконалою. Проте відомо, що у хлопця був багатий покровитель – флорентійський банкір Мартеллі, який вчасно звернув увагу на його талант. Саме завдяки меценату Донателло вчився у майстерні живописця та скульптора Біччі ді Лоренцо. Для завершення художньої освіти юнак приїздив навіть до Риму.

Найбільш відомі його роботи – статуя Марії Магдалини, яка наразі знаходиться у флорентійському баптистерії, а також фігура пророка Авакума, яку можна побачити на фасаді дзвіниці Джотто. Роботи митця відрізняються довершеним знанням анатомії людського тіла та невимовною витонченістю. Мабуть тому одного разу Козімо Медічі замовив аж вісім барельєфів для внутрішнього двору свого палацу – там вони знаходяться й досі.

Створював Донателло також портретні бюсти та пам’ятники. Помер глибоким старцем у Флоренції. Працював до останнього дня, адже скульптура була справою його життя.

Коментарі