У свій час про спосіб життя громадян Аґрідженто філософ Емпедокл говорив так: «Могутність цього міста настільки велика, що його жителі будують храми, ніби їм судилося жити вічно, а їдять та п’ють так, ніби готуються померти вже на наступний день. Мова йде про величну Долину храмів – руїни древнього Акрагаса, так до нашої ери називалося місто Аґрідженто.

Аґрідженто зупиняє плин століть…

Долина храмів на Сицилії давно охороняється Всесвітньою організацією ЮНЕСКО, адже деякі споруди так добре збереглися, що навіть у самій Греції немає настільки цілісних історичних артефактів. Колись це була столиця головної грецької колонії на Сицилії після Сиракуз.

Храми вражають архітектурним розмахом навіть зараз, коли їм більше двох з половиною тисяч років. Цікаво, що більшість унікальних будівель досі знаходиться під землею і чекає археологів, які обов’язково являть їх світові. Переважна кількість храмів відноситься до періоду 6-5-го століть до нашої ери. Наприклад, храм Згоди зберігся майже у первісному вигляді завдяки тому, що у сьомому столітті нашої ери він був перебудований у християнську церкву святих Петра та Павла.

Також вражає Храм Зевса – найбільший у всій Долині: його розміри становлять 113 на 36 м. На жаль, будівництво споруди так і не було завершено. Поблизу розташований Атлант вісім метрів заввишки. У сиву давнину він надійно підтримував склепіння храму, але зараз знаходиться у горизонтальному положенні. Що поробиш, невмолимий час не щадить нікого і нічого… До речі, Долину храмів варто навідати, у тому числі, для розуміння цього простого факту.

Коментарі