29 квітня Землі торкнеться астероїд завбільшки з вершину Монблан у Грайських Альпах. А після нього – комета Атлас. Про це повідомляє видання 3BMeteo.

Астероїд 1998 OR2 наблизиться до Землі 29 квітня і нарешті в травні відбудеться транзит комети Атлас. Астероїд 1998 OR2 виявлений у 1998 році. Це астероїд з ексцентричною орбітою діаметром від 2 до 4 км, тому майже такий гігантський як Монблан. Він класифікований як потенційно небезпечний. Вплив небесного тіла такого розміру на Землю не тільки знищить зону удару на сотні кілометрів, але й зможе кардинально змінити клімат всієї планети, підвищити кількість пилу, яка залишатиметься в атмосфері протягом десятиліть.

Однак, як запевняють нас фахівці, 29 квітня астероїд наблизиться до Землі лише на 6,3 мільйона кілометрів, що більше ніж у 16 ​​разів перевищує відстань Земля-Місяць. І навіть у наступному проході 17 квітня 2079 р. він буде триматися на мінімальній відстані щонайменше 2,3 мільйони кілометрів, ніколи не переходячи через земну орбіту. Єдиною планетою, що ризикує зіткнутись з астероїдом, може бути Марс.

29 квітня, коли він досягне мінімальної відстані до Землі, матиме яскравість 10,9 зоряної величини і тому його буде видно навіть за допомогою невеликих телескопів. Однак спостерігати за астероїдом буде непросто, оскільки він проходитиме дуже низько на горизонті.

Комета Атлас відома астрономам як C / 2019 Y4 (ATLAS) наближається до Землі і досягне своєї точки найменшої відстані від нас 23 травня. А мінімальної відстані від Сонця – 31 травня. Тож найбільш сприятливий час спостерігати за нею неозброєним оком буде саме між цими двома датами. Так як більша близькість до Сонця зробить її яскравішою, помітити її із Землі можна вже наприкінці квітня та в першотравневі дні. Атлас має чудовий зелений колір, спричинений діатомічними викидами вуглецю і дуже довгий хвіст, вдвічі більший діаметра Сонця. 2020 рік – єдиний шанс спостерігати за кометою Атлас, оскільки тисячолітній орбітальний період поверне її назад лише через більш ніж 5000 років.

Зараз Атлас розташована у сузір’ї жирафа (Camelopardalis) і її видно лише за допомогою телескопа.

Коментарі