Наразі доступ до сховищ Ватикану буде можливий виключно для осіб, які мають на руках так званий «зелений» паспорт (Green Pass). Цей документ підтверджує, що його власник є вакцинованим, має негативний ПЦР-тест або повністю вилікувався від захворювання. Хто і чому прийняв таке рішення?

Хочеш до музею? Готуй паспорт!

Рішення було прийнято, згідно з декретом уряду Італії. З 6 серпня «зелена» перепустка буде потрібна для відвідування ресторанів, театрів та тренажерних залів – музеї Ватикану також не стануть виключенням. Таким чином, похід до музею тепер буде нагадувати перетин кордону в аеропорту. Адміністрація папської скарбниці наголошує на тому, що відвідувачі повинні фундаментально підготуватися до такого заходу, адже, окрім «зеленої» перепустки, у туристів можуть попросити документ, який засвідчує особу. Якщо людина вже забронювала квиток, але «зеленого» паспорту у неї ще немає, то витрачені гроші будуть повернуті у повному обсязі.

До речі, у італійському парламенті під час обговорення повсюдного введення санітарних перепусток стався кричущий інцидент – один з депутатів з лав опозиції схопив папку з законопроектом та вискочив із зали. Поки охоронці намагалися піймати чоловіка, його однодумці зібралися у парламенті з плакатами: «Ні зеленому паспорту!». Введення цього документу у дію опозиціонери вважають грубим порушенням базових прав та свобод громадян. Такої ж думки дотримуються й тисячі маніфестантів, що вийшли у вихідні на вулиці Риму, Неаполя, Мілану, Флоренції та Туріну.

Коментарі