Звістка про відкриття музеїв у Італії – вже давно не новина, але регіональна влада деяких міст, настільки креативно підійшла до даного питання, що повз подію неможливо пройти, не обговоривши її. Зокрема, варто зазначити, що цьогорічні «Дні Роллі» будуть доступні у онлайн-режимі та продемонструють туристам і мешканцям Апеннін беззаперечний ексклюзив.

Унікальна програма – повне занурення у історію древнього міста

Десятки генуезьких палаців XVI-XVII століть, зазвичай недоступних для публіки, відкриються з 16 травня в рамках традиційних «Днів Роллі». Вперше вони пройдуть у віртуальному режимі і будуть доступні всьому світу. Проект супроводжується додатковою програмою – концертами, музейними виставками, лекціями і навіть уроками кулінарії.

Італія 18.05 планує відкрити музеї, але один з найпопулярніших культурних проектів країни почнеться раніше, хоча і в онлайн-режимі: з 16 по 23 травня Генуя за традицією відкриє свої палаци.

Історія питання

Один з європейських індустріальних центрів, знаменитий потужним портом, яхтовими верфями і нафтопереробним заводом, щорічно на кілька днів повертається в минуле, де Генуезька республіка була володаркою морів і найвпливовішою світовою державою з величезними колоніями. У 2006 році у місті придумали унікальну програму «Днів Роллі» (Rolli Days), завдяки якій навесні і восени, тільки на одні вихідні широкому загалу відкривається вільний доступ до пишних та розкішних палаців Генуї.

На сьогодні більшість палаців зайнято муніципальними службами, банками та учбовими закладами, а також, як і раніше, належить приватним особам. До недавнього часу вони були недоступні навіть для генуезців. Все змінила програма «Днів Роллі» – у місті згадали старовинну традицію, коли Республіка зобов’язала власників палаців надавати гостинність папським і королівським посланцям та мандрівній знаті (одним з гостей був Рубенс, який прибув з дипломатичною місією). Роллі – це списки, в яких всі палаццо зафіксовані і розподілені за категоріями.

Нинішні списки Роллі включають більше сотні палаців і приміських вілл Генуї, 42 з них потрапили до списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Завдяки «Дням» фотографії палаців, прикрашених позолоченою ліпниною, гігантськими люстрами, історичними меблями, скульптурою і фресками зі сценами гомерівського епосу, життєписів Олександра Македонського або історії Стародавнього Риму, поширилися світом.

Як потрапити на віртуальні екскурси

Потрапити на екскурсії можна на офіційному туристичному сайті Генуї (http://visitgenoa.it). Організатори спланували їх небанально: 16 і 17 травня краще просто не відриватися від трансляцій, щоб не пропустити головного: саме в ці дні з полудня і майже до півночі будуть змінювати один одного більше десятка палаців, причому чотири з них беруть участь в «Днях Роллі» вперше. Більшість екскурсій, які проведуть молоді історики та мистецтвознавці, дублюються англійською мовою. Записи будуть збережені на сайті і після закінчення заходу.

«Дні Роллі» – це не тільки палаци, а можливість дізнатися історію, літературу, побут і звичаї міста, яке кілька століть було центром регіону.

Зокрема, Королівський палац представить «Виставку, якої немає», присвячену творам, колись створеним в Генуї, але які у різні часи покинули її. Національна галерея палаццо Спінола розкриє свої багатства – прекрасну колекцію живопису, що включає роботи Рубенса і Тінторетто, кераміку, предмети побуту. Програма передбачає також літературні читання, прослухування творів Ніколо Паганіні і навіть заняття кулінарної школи, кожен урок якої буде присвячений окремій страві лігурійської кухні.

Коментарі