У Італії дуже багато різних свят. Є серед них і день повільності, коли і без того не вельми швидкі громадяни Апеннін, розслабляються остаточно. Відмічається свято 26 лютого, а започаткували його у 2007 році. Цікаво, але не дуже важливу та відому дату через декілька років підхопив увесь світ!

Марафон повільності та інші цікавинки

Як не дивно, але Всесвітній день повільності започаткували не іспанці зі своєю сієстою, а саме пристрасні та полум’яні італійці, які, між іншим, теж не дуже люблять поспішати. Представники цієї нації обожнюють цінувати кожну миттєвість життя, повільно смакуючи її.

Вченими давно доведено – надмірна квапливість дуже шкодить здоров’ю людини. Саме тому одного разу у Італії з’явилася асоціація під назвою «Мистецтво жити повільно». Її адепти традиційно знаходяться осторонь шаленого ритму життя, та вчать насолоджуватися буденними речами: смачним сніданком, тендітною квіткою, щебетом птахів. Голова асоціації, до прикладу, радить усім відключати нерви у довжелезних пробках і чергах, та замість того, щоб наливатися люттю, увімкнути аудіокнигу чи улюблений музичний фрагмент.

У рамках святкувань італійці придумали цікавий повільний марафон, за умовами якого 300 метрів шляху треба пройти не раніше, ніж за півтори години, але зупинятися при цьому не можна. Спробуйте, це зовсім непросто!

Коментарі