Італійські закони дозволяють переглядати будь-які судові справи, не враховуючи термін давності. Цим скористався астрофізик Сперелло ді Серего Аліґ’єрі, нащадок великого поета та мислителя.  Чоловік вважає, що його пращура звинуватили даремно, більше того, рішення суду було політизоване та упереджене. Саме це він збирається довести зовсім скоро у судовому порядку.

А судді хто?

На початку 14-го століття за владу у Флорентійські Республіці боролися дві партії: чорні ґвельфи та гібеліни. Оскільки перемогли перші, а Данте Аліг’єрі, навпаки, виступав за імператора Священної Римської імперії, його засудили та звинуватили у корупції. В результаті Данте призначили штраф у 5 000 флоринів та вигнали з міста, заборонивши назавжди займати будь-які високі державні посади. На додачу до всього пізніше з’явився ще один вирок – спалення. Звичайно, Данте Аліг’єрі більше ніколи не міг навідати Батьківщину. Поет помер у місті Равенна у 1321 році, знаходячись у вигнанні.

І ось, у 21-му столітті, нащадок великого мислителя вирішив відновити історичну справедливість. У тандемі з професором права Алессандро Траверсі наразі він працює над тим, щоб у ювілейні для поета роковини, 700-річчя зо дня смерті класика, домогтися нарешті оскарження вердикту.

Коментарі