Венеція – не просто привабливе, мальовниче місто, воно ще й дуже часто потерпає від повеней.  Наприклад, одна з останніх була особливо катастрофічною, що неабияк налякало жителів цього туристичного раю, зайвий раз нагадавши, що Венето поволі йде під воду. Посадовці намагаються адекватно реагувати на події, зокрема, організовуючи будівництво сучасного комплексу дамб, яке наразі знаходиться на завершальному етапі. Ці захисні споруди нещодавно пройшли випробування у реальному часі.

Повені більше не страшні?

У четвер, 15 жовтня, очікувалося, що вода у Венеціанській лагуні підніметься не менш ніж на 130 см. Таким чином, виникла необхідність задіяти механізми, які підготували спеціально для такого випадку. І, о диво, комплекс дамб чудово впорався з поставленою задачею – вода майже не накрила велелюдне місто!

Проектувати глобальну споруду почали ще у 2003 році. За 17 років, по різним відомостям, було витрачено до семи мільярдів євро. Ще до початку навали коронавірусної пандемії уряд обіцяв добудувати дамбу влітку 2020 року, проте наразі риторика змінилася: нова дата остаточної здачі «Мойсея» в експлуатацію – 2021 рік.

Проект «Мойсей» – це 78 рухомих шлюзів, виготовлених з нержавіючої сталі, термін придатності яких сягає більше ста років. Вони заховані у бетонних коробах на самому дні та встановлені у руслах трьох протоків, що з’єднують Венеціанську лагуну з Адріатичним морем. Коли вода у морі підвищується до критичного рівня – 1,1 м, шлюзи наповнюються повітрям і перекривають доступ до лагуни, таким чином перешкоджаючи затопленню територій. Постійні підтоплення руйнують історичні пам’ятки, тому було б непогано, якби комплекс дамб на 100 відсотків довів свою спроможність зупиняти повені.

Коментарі