Festa della Repubblica Italiana – національне свято, яке щорічно відбувається 2 червня у Італії. Саме у цей день 1946 року більшість жителів країни висловилися на користь республіканської форми правління. Цікаво, що саме на цю визначну дату лідери опозиційних партій спланували велелюдний мітинг. Чого домагалися мітингувальники та як дотримувалися правил безпеки, читайте у матеріалі за посиланням.

Мітинг у Римі: Італія на порозі змін

Представники італійської правоцентристської опозиції влаштували ходу однією з вулиць Риму з вимогами збільшити державну підтримку населення на тлі спаду економіки через епідемію коронавірусу і провести дострокові вибори в країні.

Акція протесту проти недолугих рішень влади пройшла в день національного свята Республіки і, всупереч заявленому, не відповідала початковим планами щодо чисельності мітингувальників та дотримання соціального дистанціювання. Її проведенню також не завадила заборона на масові заходи, яка досі залишається у силі.

«Ми прийшли сюди, щоб вирішити проблеми величезного числа італійців, про яких уряд просто забув. Поки кошти Євросоюзу не прибули, сім’ї та підприємства залишаються в розпачі», – заявив лідер партії «Ліга», колишній віце-прем’єр Італії Маттео Сальвіні. Разом з союзниками з партій «Вперед, Італія» і «Брати Італії» він очолив колону демонстрантів, які несли італійський триколор, що розтягнувся на всю ширину вулиці. За словами організаторів акції, довжина полотна досягала 500 метрів.

Хода, яка супроводжувалася співом гімну Італії і скандуванням «Вибори! Вибори!», почалася з площі Пьяцца-дель-Пополо і завершилася на одному з перехресть торгової Віа-дель-Корсо. Там для Сальвіні, а також лідера «Братів Італії» Джорджі Мелоні і віце-президента партії «Вперед, Італія» Антоніо Таяні було організовано майданчик для виступів.

Незважаючи на те, що лідери опозиції планували обмежити число учасників акції трьома сотнями людей і обіцяли забезпечити дотримання дистанції між ними, на практиці захід перетворився на хаотичний хід натовпу. Лідери правоцентристів, в рядах яких був відсутній голова «Вперед, Італія» Сільвіо Берлусконі, охоче спілкувалися з активістами, робили з ними селфі, а журналісти, що висвітлювали акцію, вперше за довгий час карантинних обмежень відчули на собі справжню тисняву.

Коментарі