У провінції Парма регіону Емілія-Романья знаходиться одне з цікавих місць Італії – найбільший у світі зелений лабіринт Фонтанеллато (Fontanellato). Свою назву лабіринт отримав від назви села Фонтанеллато, що знаходиться поблизу. Його ще називають місцем магії та езотерики.

Створив лабіринт італійський видавець Франко Марія Річчі на честь свого друга, всесвітньо відомого аргентинського письменника Хорхе Луїса Борхеса. Коли Борхеса звільнили з Національної бібліотеки Аргентини, Річчі пообіцяв другові, що побудує на його честь лабіринт, не менш заплутаний, ніж коридори його улюбленого книгосховища. Ідея видавця мала на меті також популяризацію в Італії бамбука. Проект реалізував архітектор П’єр Карло Бонтемпі. На початку робіт у Франції закупили 30 тис. саджанців бамбука. У лабіринті гармонійно співіснують 25 видів цієї рослини.
У червні 2015 року найбільший у світі лабіринт прийняв перших відвідувачів.

Сад-лабіринт має форму восьмикутної зірки. Загальна довжина його алей становить 3 км, площа – 7 га, а висота зелених “стін” сягає до шести метрів.

Серед густої бамбукової зелені ховаються будівлі, у яких працюють видавництво Франка Марії Річчі, магазин, музей, бібліотека, церква, вежа Бельведера, пункти громадського харчування.

Музей – невеликий і доглянутий, він зберігає частину приватної колекції видавця та цінний Codex Seraphinianus – книгу, написану та проілюстровану понад 1000 малюнками художника Луїджі Серафіні між 1976 і 1978 роками.

У бібліотеці можна ознайомитися з цінними старовинними виданнями.

Із пунктів громадського харчування в бамбуковому лабіринті можна відвідати
Caffè del Labirinto для “кави на льоту” і швидкого перекусу та бістро, що ідеально підходить для якісної вечері, яку готують брати Спігаролі, кухарі в цьому районі.

Вхід у Лабіринт коштує 18 євро на людину, включаючи музей та бібліотеку. Діти платять 10 євро, а маленькі входять безкоштовно.

Комплекс працює щодня з 10.30 до 19.00 та закритий у вівторок.

Коментарі