Серед безлічі цікавих місць Італії та незвичайних місць регіону П’ємонте святилище Оропа в преальпах Бієлли – одне з найунікальніших. Широка долина в оточенні високих гір, що двома крилами аркад обіймають велику площу з фонтаном у центрі із старовинними ковшами, з яких черпають замерзлу воду з джерела. Святилище розташувалося на висоті 1159 метрів над рівнем моря на горі Сакро-Монте-ді-Оропа і з 2003 року територіально входить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Джерела розповідають, що будівництво споруди датується четвертим століттям на замовлення святого Євсевія, який поширив християнську релігію в долинах навколишньої території ще майже повністю язичницької. Проте є й інша версія: за даними науковців витоки першого будівництва святилища сягають 1200 року. Не зважаючи на неточність інформації щодо будівництва, достеменно відомо, що Святилище Оропи присвячено Чорній Мадонні. Її скульптура всередині храму датується 1300 роком. Протягом століть Богородиці приписувались кілька чудес, що перетворило святиню у християнське місце паломництва.

З часом структура Сантуарію зазнала значних змін, поки не досягла грандіозних розмірів, що дозволили їй приймати вірних на паломництво. Зараз святилище Оропа складається з монастиря з прекрасною древньою базилікою, новою базилікою, музеєм скарбів, королівською квартирою, Сакро-Монте, метеоросимічною обсерваторією, бібліотекою та нарешті бічними будівлями де були побудовані кімнати – всього понад 300, які використовували для проживання паломників. Тут можна побачити багато витворів мистецтва і, звичайно, готичну статую Чорної Мадонни.

На території святилища знаходиться дванадцять каплиць, збудованих між ХУІІ-ХУІІІ століттями із поліхромними статуями теракотового кольору в натуральну величину. Усі вони присвячені життю Мадонни: каплиця Непорочного Зачаття Марії, каплиця Різдва Марії, каплиця Показування Марії аль Темпіо, каплиця Дімори ді Марії аль Темпіо, каплиця подружжя Марії, каплиця Благовіщення, каплиця Відвідування, каплиця Різдва Ісуса, каплиця очищення Марії, каплиця весілля Кани, каплиця Успіння Марії та нарешті каплиця коронації Марії на небі або “з неба”.

На Сакро-Монте-ді-Оропа час завмирає поміж верхівками гір, розчиняючись посеред усієї цієї святості.

Коментарі