Cascata delle Marmore (Мармуровий водоспад) – один з найвідоміших водоспадів Італії та один із найвищих в Європі.

Cascata delle Marmore знаходиться у Валнерині, недалеко від міста Терні. Водоспад має давнє походження, він датуються 271 р. до н.е. У цей період римський консул Маніо Куріо Дентато наказав побудувати канал, щоб дозволити стікаючим водам Велино текти до річки Нера, відводячи хід річки і утворюючи Мармуровий водоспад. Канал став необхідністю із-за серйозних проблем, що виникли при проходженні Велино на рівнину Рієті, особлива конфігурація місцевості якої створила застійне болото, небезпечне для жителів.

З часом було здійснено інші втручання для протидії затопленню в період повені двох річок, що спричинило чимало негараздів у мешканців навколишніх районів. Побудували два нових канали: один у 1422 році, інший у 1547 році. Однак небезпека повеней продовжувала зберігатися. Лише після двох інших втручань – у 1601 та 1787 роках водоспад набув свого сучасного вигляду.

Так народилася Cascata delle Marmore 165 метрів у висоту, розділена на три водоспади, що є результатом взаємодії людини з природою.

Водне видовище Cascata delle Marmore знаходиться в оточенні розкішної природи однойменного природного парку. На скелях гори осідають солі карбонату кальцію, а сонячні промені, відбиваючись від них, роблять їх схожими на кристали білого мармуру. Звідси й назва водоспаду. Мармур – також назва сусіднього середньовічного селища, одного з найкрасивіших сіл Валнерини.

Струмінь водоспаду починає поступово збільшуватися, досягаючи свого максимуму за кілька хвилин. Влітку можна милуватися водоспадом вночі, завдяки особливій світлодіодній системі освітлення, яка створює неповторний ефект із променями світла, що посилюють рух спуску вод.

Зважаючи на необхідність соціальної дистанції післякарантинного періоду, під’їзні шляхи до водоспадів перетворено в односторонні, а масові зібрання заборонені.

Cascata delle Marmore можна відвідати в будні з 11:00 до 13:00 та з 16:00 до 18:00, а у вихідні – з 11:00 до 21:00.

Коментарі