Мудрі люди кажуть: вік живи – вік учись і пізнавай. Скільки б ми не знали, завжди знайдеться щось, про що довідуємося вперше. Певна, чимало нижче наведених цікавих фактів про Італію будуть для вас приємною несподіванкою.

Відомо, що Італія – країна цікавої архітектури, пам’яток історії і культури, а також дивовижних природних ландшафтів та рослинності. Але чи знаєте ви, що цікаві факти про Італію це ще і винайдена саме в Італії виделка, і найменший ресторан у світі, і…

Один із цікавих фактів про Італію розповідає, що в Італії росте НАЙСТАРІШЕ І НАЙБІЛЬШЕ ДЕРЕВО ЄВРОПИ

Каштан сотень коней (Castagno dei Cento Cavalli), який можна побачити у Сант’Альфіо (Sant’Alfio), в провінції Катанія, на Сицилії, на думку експертів, налічує від 3000 до 4000 років. Його назва пов’язана з легендою, яка розповідає про те, як понад 100 лицарів під час бурі укрилися під його гілками.

Інший цікавий факт про Італію інформує, що в Італії тече НАЙКОРОТША РІЧКА В ЄВРОПІ

Називається вона Аріл (Aril), знана також як Рі (Ri). Її довжина всього 175 метрів. Річка Аріл бере свій початок із невеликого озера в містечку Мальчезіне (Malcesine) в провінції Верона. Шлях річки Рі дуже короткий: вона перетинає хутір Кассоне, а потім впадає у води озера Гарда. Довгий час Аріл вважалася найкоротшою річкою світу. Однак насправді найкоротша річка світу тече на Кавказі.

Ще один із цікавих фактів про Італію розповідає, що в країні є НАЙМЕНШИЙ РЕСТОРАН СВІТУ

Найменший ресторан Італії і світу під назвою “Тільки для двох” (“Solo Per Due”) насправді розрахований лише для двох людей. У цьому закладі харчування лише один стіл. А знаходиться Solo Per Due у Ваконе, у провінції Рієті регіону Лаціо.

Цікавий факт, що в Італії знаходяться ТРИ ДІЮЧИХ ВУЛКАНИ ЄВРОПИ

В Італії найбільша кількість вулканів у Європі, оскільки італійський півострів знаходиться на лінії розлому. Тут знаходяться єдині три діючих вулкани Європи. За останні 100 років відбулися три великі виверження вулканів сицилійських Етна і Стромболі та Везувію, що знаходиться у регіоні Кампанья, неподалік Неаполя.

Не менш цікавий факт про Італію розповідає, що ВИДЕЛКУ ВИНАЙШЛИ В КРАЇНІ МАКАРОНІВ

Макаронні вироби – один із символів Італії і для їх споживання використовується виделка. Історичні джерела розповідають, що виделку, ймовірно, винайшли у Візантійській Римській Імперії. А що ще цікавіше – після падіння Імперії виделка також, здавалося, зникла. Проте через деякий час італійці знову почали користуватися виделкою і за короткий час вона поширилася по всій Європі.

І знову цікавий факт про ІталіюNUTELLA НАРОДИЛАСЯ В АЛЬПАХ ІТАЛІЇ

Чимало любителів шоколаду обожнюють цей смачний продукт. Але насправді мало хто знає, що Nutella має італійське походження. Крем із какао і фундука винайшли в Кунео у регіоні П’ємонте. Його створило 1964 року кондитерське підприємство Ферреро, починаючи з попередніх експериментів над кремом під назвою Supercrema. Сьогодні Nutella – найбільш продаваний крем, що розповсюджується у світі, з виробництвом 365 000 тон на рік. 

І це також цікавий факт про ІталіюЖОДНА НЕКАЛОРІЙНА ПІЦА НЕ ПЕРЕМОЖЕ НЕАПОЛЬСЬКОЇ

На технічному симпозіумі з піци PizzaUp, який відбувся в 2013 році в Падуї, були представлені різні рецепти, підтримувані університетськими дослідженнями, щоб вилучити 30% калорій з піци, не змінюючи її смаку. Секрет полягав би в борошні, вже не пшениці, а в крупах і бобових, більш збалансованих і здорових з поживної точки зору. Однак неапольска піца – поза конкуренцією.

Коментарі