Strada delle orecchiette – саме так називається незвичайна вулиця в головному апулійському місті Барі, на якій домогосподарки просто неба, на столах із качалками власними руками роблять вишукані домашні макарони orecchiette. Orecchiette – символ кухні регіону Апулья. Це макарони у формі вуха, вушка. Саме так з італійської перекладається слово orecchiette. Така вулиця є лише в Барі і, звичайно ж, вона заслуговує на місце в списку Цікаві факти про Італію.

Вулиця апулійських макаронів знаходиться у вузьких кварталах старого Барі, а починається вона на Arco Basso. Все, що тут можна побачити ніби сцени однієї вистави: класичні робочі дошки, на яких розкачується тісто і створюються вушка (orecchiette) та апулійські жінки, які ліплять ці макарони, усміхаючись. Домогосподарки люблять, коли за ними спостерігають. Вони залюбки спілкуються з зацікавленими, відповідають на запитання, дають практичні поради. Кожна з них разом із макаронами, які робить власними руками – частина місцевого фольклору.

Демонструючи майстерність створення пасти orecchiette, апулійські домогосподарки з Барі стали справжніми зірками. А strada delle orecchiette – один із цікавих фактів про Італію, який прославив її на весь світ. Стаття на першій шпальті одного з найвідоміших американських видань New York Times про Італійську вулицю макаронів вушка – доконаний факт.

Апулійські вушка виготовляють з борошна цільнозернової або обпаленої пшениці. Кожні з них смачні по-своєму. Паста orecchiette, що має форму маленьких або великих вух, походить із давньої кулінарної традиції. Однак їхнє походження незрозуміле. Згідно з інформацією окремих знавців, цей вид макаронів народився у французькому Провансі, а потім був завезений в Апулью династією Ангевінів.

Кажуть, що справжній секрет смаку апулійських orecchiette не може бути розкритий. Інакше втратиться дар, який передається з покоління в покоління. Те що звичайним туристам може здатися простим ремісничим виробництвом, для жінок та для всіх мешканців цього міста, більше ніж що-небудь інше. Це – священний подарунок, який слід удосконалити, про нього завжди слід піклуватися та зберігати.

Щороку у серпні, на фестивалі, провінції Бріндізі, Лечче та Таранто змагаються у майстерності з виготовлення регіональних orecchiette.

Коментарі