Якщо говорити про Італію у контексті італійської їжі, на думку спадають італійська паста, піца та сири. Але мало хто знає, що в список Цікаві факти про Італію і її їжу занесено пасту tagliatelle, створену з нагоди третього заміжжя Лукреції Борджія, Fettuccine Alfredo – італійську страву, найбільш ціновану в США і майже невідому в Італії, іменне морозиво папи римського, а також…

Перший цікавий факт про Італію, що стосується італійської їжі, у нашому списку обіймає

НАЙДОРОЖЧА У ЄВРОПІ ПІЦА

Певні, ви й не припускали, що піца може коштувати аж… 8 300 євро. Називається вона Luigi XIII. Винайшов її шеф-кухар Ренато Віола із Агрополі, провінція Салерно у регіоні Кампанья. Ця піца особлива тим, що її діаметр становить 20 см, тісто кваситься 72 години, а приправлена вона креветками, австралійською рожевою сіллю, трьома видами дорогої рибної ікри та омарами.

Другий цікавий факт про Італію, що стосується італійської їжі, у нашому списку займають

TAGLIATELLE НА ЧЕСТЬ ЛУКРЕЦІЇ БОРДЖІА

Окремі історичні джерела розповідають, що волосся Лукреції Борджія, дочки папи Олександра VI, герцогині міста Феррара, стало натхненням для створення пасти tagliatelle. Створили її на початку XYI століття з нагоди третього заміжжя Лукреції, весілля Есте.

За версією того часу, лорд Болоньї Іван II Бентіволльйо попросив свого особистого кухаря Мастро Зефірано організувати величний обід на честь Лукреції Борджіа, яка зупинилася б у своєму місті під час медового місяця з Риму до Феррари. Кухар задумав пам’ятний банкет, на якому представив новий сорт макаронних виробів, отриманих шляхом “вирізання” (звідси термін “тальятелле“) традиційної лазаньї та надання їм форми довгих золотистих смужок.

Третій цікавий факт про Італію, що стосується італійської їжі і заслуговує на увагу

ПОХОДЖЕННЯ MOZZARELLA di BUFALA CAMPANA

Історія цього італійського сиру пов’язана з розведенням буйволів в Італії, ймовірно, в норманську епоху. Історик монсеньор Алікандрі в “Столичній церкві Капуї” стверджує, що в XII столітті монастир Сан-Лоренцо в Капуї, пропонував паломникам шматок хліба з сиром під назвою “відрізаний” або “проватурський”. Назва моцарелла походить, власне, від розділення на окремі шматочки. Термін моцарелла вперше з’являється в 1570 році у відомому тексті Бартоломео Скаппі, повара папського двору. Згодом, з вісімнадцятого століття, моцарелла стала продуктом широкого споживання, також завдяки створенню Бурбонами в провінції Казерта великої ферми буйволів з прилеглими дослідними молочницями для переробки того ж молока.

Основними експортними ринками одного з найбільш відомих і цінованих італійських сирів у світі є Великобританія, Франція, Швейцарія, Бельгія, Німеччина.

Четвертий цікавий факт про Італію, що стосується італійської їжі, у нашому списку займає

СТРАВА FETTUCCINE ALFREDO

 Парадокс цієї найбільш цінованої у США італійської страви під назвою Fettuccine Alfredo полягає в тому, що в Італії вона майже невідома. Готується ця паста з сиром пармеджано і вершковим маслом. На гарячих, щойно зварених макаронах, сир плавиться, змішуючись з маслом, утворюючи густий і смачний соус. Своєю назвою страва завдячує Альфредо ді Леліо, римському ресторатору. Кажуть, що винайшов він її на початку XX століття як підбадьорливу страву для своєї дружини, виснаженої після народження первістка.

Успіх ресторану невдовзі приніс популярність і Fettuccine Alfredo. Завдяки туристам страва швидко перетнула кордони Італії. За кордоном рецепт страви навіть розвинувся, а поряд з маслом і пармеджано також можна знайти вершки, трави та інші інгредієнти. У США вона часто гарнірується куркою.

І останній п’ятий цікавий факт про Італію, що стосується італійської їжі і заслуговує на увагу

МОРОЗИВО PAPA FRANCESCO

На італійському фестивалі морозива всесвітньо відомий майстер-виробник морозива Джорджо Занатта з Тревізо регіону Венето створив морозиво смаку папи римського “Папа Франческо”.

Джорджіо Занатта вивчив біографію папи і створив аромат морозива з ароматом землі, з якої емігрували його дідусі та бабусі і ароматом землі, яка їх вітала – між п’ємонтеськими та аргентинськими смаками. “Морозиво сторено на основі шантильського крему, розмальованого “dulce de leche” та шоколадом джандуя, – розповідає Занатта. – Крем відображає простий і відкритий характер понтифіка, а також його силу і динамічний характер. Я розмалював вершки з “dulce de leche”, що є згущеним молоком, приготованим з ароматом карамелі (дуже вживається в Аргентині), і збагатив його хрусткою джандуєю, яка є п’ємонтським ароматом, а отже даниною землі предків Бергольйо, але також згадка про маску Джандуя, яка народилася в цій місцевості “.

За словами виробника, смак морозива “Папа Франческо” цінувався настільки, що його довелося повторити на другому фестивалі морозива. Відтоді морозиво “Папа Франческо” готують у різних регіонах Італії і, ймовірно, смак його видозмінився.

Коментарі