Протягом довготривалого часу розхожою була фраза про «СНІД – чуму 20-го століття». Але, схоже, у 21-му вона втрачає актуальність, оскільки місце хвороби століття впевнено займає COVID-19. Більше того, немало вчених прирівнюють коронавірусну інфекцію до чорної смерті та інших небезпечних недуг минулого – і це не тільки тому, що вони вбивали мільйонами, а ще й по причині деяких властивостей, які разюче відрізняють COVID-19 від звичайних сезонних вірусів.

Чума, холера, віспа: хто продовжить список?

Новий коронавірус COVID-19 поводиться нетипово для вірусів і, можливо, має нові біологічні властивості, вважають деякі фахівці. Як приклад нетипової поведінки COVID-19 експерти наводять Італію, де кількість нових заражень скоротилася у декілька разів буквально за один день, при тому, що до цього приріст спостерігався протягом двох з половиною місяців. На думку певного кола медиків, італійці просто пережили епідемію, тобто «захворіли всі, хто мав захворіти».

«Вірусні епідемії сезонні. Віруси активні в певну пору року, потім внаслідок кліматичних змін вони перестають бути активними: завмирають в сплячому стані серед інфікованих людей і знаходяться у такому вигляді до появи сприятливих умов. А у випадку з COVID-19 не змінюється нічого – на його розповсюдження не впливають ні сезон, ні клімат. Просто в один момент вірус закінчує свій наступ»

COVID-19 поводиться аналогічно чумі, віспі або холері, вважають фахівці: збудники цих хвороб могли довго жити на поверхнях до моменту зустрічі з потенційними жертвами. Отож, можливо, у коронавірусу є нові біологічні властивості, які в поняття «вірус» не зовсім укладаються.

Коментарі