Коронавірус не просто забирає життя – він ще й позбавляє можливості відійти в інший світ у супроводі рідних та близьких. Дуже часто померлі відправляються у останню путь поряд з чужими та незнайомими людьми – цей факт прикро вражає і неабияк засмучує родичів. Тому життя спонукало громадян до спроб прощання з рідними хоча б у режимі онлайн.

Останнє побачення «Скайпом»

На тлі поширення пандемії на теренах Італії стали все частіше вдаватися до онлайн-поховання. Наразі число загиблих від коронавірусу на Апеннінах стрімко наближається до 22 тисяч чоловік. Багато з них залишають цей світ в ізольованих лікарняних боксах, куди заборонено вхід рідним через підвищену загрозу зараження. Максимум, чим можуть допомогти в такій делікатній ситуації медики, так це забезпечити хворого, що знаходиться на межі життя та смерті, зв’язком з родичами по «Скайпу». Як це не сумно, але найчастіше саме під час таких відеосеансів близькі люди мають можливість в останній раз особисто попрощатися один з одним.

Погребальний обряд в умовах пандемії

Згідно з урядовим декретом, на території Італії проводяться короткі похорони, без традиційних процесій від місця проживання до цвинтаря. З недавніх пір на Апеннінах поховання все частіше проходять в присутності тільки священика і співробітника похоронного бюро. На долю останнього випала незавидна місія – він повинен вибрати труну, попередньо погодивши її конфігурацію з сім’єю померлого за допомогою одного з месенджерів, після цього, одягнувши захисний костюм, самостійно забрати тіло з лікарні, відвезти його до церкви для швидкого відспівування у порожньому храмі, а потім поховати або кремувати.

З точки зору логістики, італійський похоронний сектор переживає колосальне навантаження – через велику кількість смертей утворилася черга на поховання та кремацію. Досить згадати жахливі кадри з Бергамо, на яких біля церкви видно викладені в ряд труни – у цьому місті за кілька тижнів фактично вимерло ціле покоління. Оскільки ні місцеві кладовища, ні крематорії не справлялися з кількістю загиблих, їх довелося вивозити за допомогою військових у сусідні провінції. Ситуація ускладнюється і тим, що деякі похоронні бюро теж знаходяться на карантині.

Покійних заборонено переодягати в свій одяг, тому всіх небіжчиків ховають у медичних робах. Також загиблих не можна причісувати і наносити їм посмертний макіяж – інфікованих ховають в закритих цинкових трунах. Для того, щоб хоча б трохи полегшити страждання близьких покійного, які не мають можливості особисто бути присутніми на церемонії прощання, співробітники бюро ритуальних послуг, озброївшись смартфоном, під час відспівування і поховання виходять в прямий ефір на сторінці агентства в соцмережі або на веб-порталі церковного приходу. Під час онлайн-трансляції будь-який бажаючий може написати добрі слова про померлого і висловити співчуття його рідним. Важливо відзначити, що поява додаткової опції у вигляді відеозйомки ніяк не відбивається на вартості похорону – він, як і раніше, коштує від 1 700 до 3 400 євро.

Коментарі