Як повідомила INPS, з 25 травня розпочався прийом заявок на надбавку Covid-19 для домогосподарок та доглядальників, запроваджену указом про перезавантаження. Це допомога в розмірі 500 євро за квітень та травень, яка буде визнана єдиним рішенням (загалом на одну тисячу євро).

Фінансова підтримка уряду, визначена указом, стосується домогосподарок та піклувальників, які, як і багато інших, постраждали від наслідків надзвичайної ситуації з коронавірусом. Бонус діє протягом квітня та травня і може доходити до 500 євро. Пільга виплачується одноразово в сумі одна тисяча євро. Щоб подати заявку, необхідно зайти на веб-сайт INPS. Портал також роз’яснює як правильно заповнити заявку.

Хто може подати заявку на допомогу для домашніх працівників

Надбавка призначена для домашніх працівників, які не проживають з роботодавцем. Для її отримання необхідно відповідати певним вимогам.

Перш за все, необхідно мати 23 лютого 2020 року діючий контракт на роботу на дому, затверджений INPS. Загальна тривалість робочого часу повинна бути більше 10 годин на тиждень. Ті, хто мають пенсію, не можуть отримати надбавку, крім звичайної допомоги по інвалідності, і ті, хто є в інших трудових відносинах на невизначений термін (за винятком періодичних трудових відносин). Крім того, заявник не може отримувати інші надбавки чи послуги, пов’язані з надзвичайною ситуацією Covid-19. Для тих, хто отримує дохід від громадянства або громадянської пенсії, допомога визнається в розмірі не більше 500 євро, як доповнення до субсидії

Як подати заявку на веб-сайті INPS

Заявку можна подати через веб-сайт INPS, звернутися до Контактного центру або через інститут патронажу. Для заповнення заявки повинен бути доступний код Iban на ім’я заявника, на який потім буде зарахована сума. В іншому випадку можна скористатися банківським переказом шляхом отримання суми у поштовому відділенні. У випадку, якщо заявник не проживає в Італії, він також повинен повідомити про своє італійське місце проживання. Після подання заяви заявнику буде видано квитанцію з ідентифікаційним номером, але без номера протоколу, який буде надісланий (із повідомленням) пізніше.

Після подання заявки квитанцію можна передрукувати через меню веб-сайту INPS. Одночасно можна буде відстежувати стан обробки файлу, а також змінювати дані для зарахування платежу. Передрук не може бути використаний для статусу чернетки (проект повинен бути підтверджений і процедура повинна бути “представлена”), а оплата може бути зарахована лише до того часу, поки не буде розпочато процес видачі платежів.

Коментарі