Гіпотеза про зниження ПДВ на вино та основні продовольчі товари, оголошена прем’єр-міністром Джузеппе Конте, може стати рятувальним колом для ресторанного сектору, який у 2020 році через економічну кризу, крах туризму та різке скорочення харчування поза домом ризикує втратами в 34 мільярди євро. Про це повідомила Coldiretti.

Сільськогосподарська організація наголошує, що “різке зниження активності спричиняє продаж багатьох агропродовольчих товарів, які знаходять важливий ринок збуту в сфері громадського харчування”. Вказується, що “витрати на харчування поза домом до надзвичайної ситуації з пандемією склали 35% від загального споживання італійців за столом, а в деяких галузях, таких як рибна та винна, громадське харчування навіть є основним маркетинговим каналом за оборотом”.

Coldiretti стверджує, що, крім того, “зниження ПДВ на основні продовольчі товари також лавинно вплине на візок італійців, особливо найбільш потребуючих сімей, де їжа має більший вплив на дохід, а також на сільськогосподарський та харчовий бізнес”.

Організація запропонувала надзвичайному плану уряду збільшити виділення коштів на закупівлю продуктів харчування для бідних до мільярда євро, вибравши лише 100% виробленої в Італії агропродовольчої продукції.

“Ціль, – підсумовує Coldirett, – поширитись і на громадське харчування з великим планом закупівель виробів Made in Italy для їдалень шкіл, лікарень та казарм. Це – загальний план пожвавлення, який повинен супроводжуватися кампаніями відміни на рік сплати внеску”.

Коментарі