З нагоди Дня інновацій Coldiretti фотографує землеробство майбутнього та запускає маніфест кіберпродовольства в епоху після пандемії. Надзвичайна ситуація з пандемією постала перед безпрецедентними проблемами, які окреслюють контури агропродовольства 4.0: сектор, що складається з нових технологій, безпеки та контролю на 100%. Для найманих працівників на полях це означає, що в найближчому майбутньому більшу частину їхньої праці виконуватимуть роботи.

У час пандемії в італійському сільськогосподарському секторі постала проблема нестачі значної кількості сезонних робітників, а з причини противірусних заходів на поля прибувають роботи. І, схоже, невдовзі вони будуть там єдиними робочими “руками”.

“Надзвичайна ситуація з пандемією, – пояснює маніфест – наклала докорінну зміну глобалізованої економічної моделі. З того, як ми ставимось до споживачів, до екологічної, економічної та соціальної стійкості та за новим сценарієм після надзвичайних ситуацій, інновації стануть важливим інструментом гарантування процвітання суспільства. Технологічний прорив у сільському господарстві 4.0, який коштує понад 450 мільйонів євро, від безпілотників, які перевіряють стан сільськогосподарських культур у польоті, до комп’ютерних систем спостереження за зрошенням і добривами, від використання технологічних пасток проти шкідників аж до цифрового персонального покупця у візку.

Роботи, – зазначає Coldiretti, – все частіше перебувають у центрі сільськогосподарської діяльності для моніторингу та блокування нових чужорідних шкідників, які знищують сільськогосподарські культури, щоб заощадити до 95% води для зрошення та розведення та автоматично керувати ними”.

Можливості, пропоновані сільським господарством 4.0 за допомогою Big Data Analytics та так званого “Інтернету речей”, ризикують не бути охопленими через затримки в розширенні широкосмугового зв’язку у внутрішніх та гірських районах.

“На жаль, – наголошує Coldiretti, – існує великий “цифровий розрив” між містом та селом, де нові технології є незамінним інструментом для вибуху величезних ресурсів, які може запропонувати область. Метою є впровадження високотехнологічних цифрових систем у виробничі процеси та сучасні технології, спрямовані на підвищення продуктивності, що супроводжується зниженням витрат та підвищенням екологічної стійкості.

“Нові цифрові технології для точного землеробства 4.0 – це стратегічний інструмент, який, починаючи з надзвичайної ситуації пандемії, змусив нас відкрити важливість технології, яка просто чекає, щоб її застосували найкраще, – говорить Етторе Прандіні, президент Coldiretti, підкреслюючи, що – ми хочемо прискорити цифровий перехід агропродовольчої галузі Made in Italy, сприяючи розрізненню та ідентичності нашої продукції та наших територій з правильними професійними діячами в компаніях. Якщо ми перші у світі з їжею, ми повинні бути першими у світі також у технологіях, які її підтримують”.

Отже, народження першого італійського національного агропродовольчого плану можна підсумувати в 6 пунктів:

1) прискорити перехід на цифрові технології шляхом підтримки впровадження сільськогосподарських та тваринницьких проектів, здатних зберегти унікальні характеристики італійської території;

2) надавати фермерам підтримку агрономічних рішень у режимі реального часу;

3) створювати обізнаність та культуру у споживача щодо походження продукції та її характеристик, забезпечуючи безпеку, здоров’я та якість шляхом впровадження цифрових технологій для відстеження продукції;

4) стимулювати інноваційні економічні моделі, що забезпечують справедливіший розподіл вартості по ланцюгу поставок;

5) підтримка розвитку цифрових каналів збуту для національних мереж короткого постачання;

6) розробка патентів на основі технологій, які мають технологічний стандарт “Зроблено в Італії” на службі італійської агропродовольчої мережі для підвищення ефективності та результативності.

Коментарі