Про чіткий план виходу з кризи розмови точаться не перший місяць, оскільки очевидно, що пандемія завдала нищівного удару по економіці Італії та інших країн світу. Сьогодні, 27 травня, алгоритм був представлений у загальних рисах, а саме, вказувалося на акценти та пріоритети, які постануть перед посадовцями та суспільством у першу чергу.

Реформа оподаткування, чіткий контроль, цифрові інвестиції: три кита антикризового плану

Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте у листі в газету Corriere della Sera змалював план економічного і соціального відновлення країни після кризи, викликаної епідемією коронавірусу.

Зокрема, Конте заявив, що уряд планує реформувати систему державного управляння, зробивши її більш прозорою та лояльною до свого народу. Буде чітко визначене поняття «зловживання службовим становищем» та докладно прописані обов’язки кожного посадовця. Правова невизначеність більше не стане на заваді виконанню першочергових завдань та не дозволить непорядним посадовцям займати місця у апараті керування країною.

За словами прем’єра Італії, іншим пунктом зростання повинні стати цифрові інвестиції: уряд з цією метою має намір запровадити стимули для оцифрування електронних платежів та створення інших корисних інновацій у даній галузі.

В положеннях плану з семи пунктів йдеться також про скорочення термінів судочинства в цивільній та кримінальній сферах, курсі на екологічність майбутньої економіки, а також повсюдне впровадження досвіду навчання і роботи на відстані з тим, щоб заповнити цифровий вакуум і забезпечити доступність нових технологій на всій території країни.

Італії, підкреслив Конте, необхідні рішучі дії для відновлення державних і приватних інвестицій і різкого скорочення бюрократії. Прем’єр завірив суспільство, що уряд зможе використовувати європейські ресурси для створення стратегічної інфраструктури країни, починаючи з великих телекомунікаційних, водних і енергетичних мереж. Конте наголосив на тому, що для протистояння «апетитам» злочинних організацій, контроль за розподіленням ресурсів буде серйозно посилений.

Нарешті, прем’єр заявив про необхідність проведення фундаментальної податкової реформи, назвавши нинішню систему оподаткування «непрохідним лабіринтом».

Згідно весняному прогнозу Єврокомісії, ВВП Італії впаде на 9,5 %. Відзначається, що державний борг країни у 2020 році може досягти 158,9 % (проти 134,8 %, за підсумками 2019-го).

Коментарі