За планами посадовців, так звані Covid-паспорти з’являться у Євросоюзі не раніше, чим через три місяця. Хоча, скільки часу знадобиться 27 країнам, щоб узгодити всі технічні деталі – достеменно незрозуміло. Але на саміті ЄС, що проходив у режимі онлайн, це питання обговорювалося. Єдине, чого не вирішили посадовці – чи будуть такі документи обов’язковими для всіх, щоб вільно пересуватися територією Шенгенської зони.

Covid-паспорти – спасіння для сфери туризму

Ініціаторами ідеї стали країни, для яких відродження туристичного сектору є вкрай важливим. У першу чергу, з такою заявою виступив канцлер Австрії Себастьян Курц. Але поки що єдиного механізму немає, а також відсутнє саме поняття, як система повинна працювати. У багатьох країнах, де проводиться вакцинація, громадянам видають відповідні документи, які також можуть вважатися своєрідною перепусткою до інших держав. Наприклад, у Ізраїлі громадяни, які отримали щеплення, автоматично звільняються від дотримання карантину та можуть відвідувати театри, галереї, фітнес-центри і таке інше.

Німеччина стримано віднеслася до можливого оформлення ковід-паспортів. А ось в Італії, навпаки, з приходом нового прем’єра Маріо Драги все більше посадовців почали схилятися у бік введення подібних документів. Особливо за озвучені новації голосують національні туристичні компанії та Асоціація готельєрів Італії.

Коментарі