Безперечно, всім відомий вираз «собача вірність». З тих пір, як людина приручила чотирилапих друзів, ця фраза ні на мить не втрачала актуальності. Саме так називається премія, яку, починаючи з 1962 року, вручають кожного серпня псам, що відзначилися у справі допомоги людям. Хто став героєм знакової нагороди у нинішньому році?

Луїджі, вперед!

У 2020 році пінчеру Луїджі з невеличкого північно-італійського міста Фельтре дісталася премія «Собача вірність». До цього її вручали лабрадору, який врятував декількох потопаючих, бультер’єру, що попередив хазяїв про наближення лісової пожежі, а також дворовому псу на ім’я Фьобе – він у буквальному сенсі повернув до життя свого власника, якого розбив інсульт.

Нагорода була започаткована у 60-х роках минулого століття. Батьківщина премії – невеличке містечко біля Генуї під назвою Сан-Рокко-ді-Камольї. Вручати її почали у день святого Роха – покровителя собак.

Що ж надзвичайного зробив пінчер Луїджі? Взагалі-то нічого особливого – на час коронавірусної пандемії пес виступав кур’єром між будинками. Багато років тому хазяїн взяв його беззахисним щеням, виростив, а собака платив домашнім відданістю та любов’ю. Наразі його власника більше немає – чоловік помер. Натомість залишилася сім’я покійного – старенька дружина та доньки, що проживали у приватному секторі в сусідніх оселях. Так собака і жила між двома будинками, по черзі навідуючи то один, то інший.

У розпалі коронавірусної епідемії в Італії було видано закон про неможливість покидання своїх осель на дистанцію, більш ніж 200 м. Тому Луїджі гасав від будинку до будинку, розносячи продукти, газети та інші потрібні речі. Таким чином, люди не порушували карантин, а собака була дуже задоволена, бо приносила неабияку користь. Луїджі навіть уночі не дозволяв здіймати з себе рюкзак, певно, думаючи, що його послуги можуть знадобитися у будь-яку мить.

Ось такі вони: чотирилапі, вухаті, пухнасті та безмежно віддані. Ми не уявляємо життя без них, а вони – без нас. Отже премія «Собача вірність» буде і надалі вручатися прекрасним, турботливим та безкорисливим псам.

Коментарі