Святвечір настає у ніч з 24 на 25 грудня, і ті, хто вірує, обов’язково приєднуються до церковної меси, яка зазвичай починається опівночі. Що потрібно і, навпаки, не можна робити у Святвечір?

Нетлінні різдвяні традиції

У переддень Різдва прийнято відмовлятися від м’яса, натомість треба вживати рослинну їжу чи рибу. Вечеря у Святвечір іноді так і називається – Вечерею семи риб, що символізує 7 таїнств католицької церкви. До недавнього часу головною стравою на різдвяному столі у цей день був вугор, але зараз його все частіше заміняють іншими морепродуктами або рибою з овочами.

Деякі італійці йдуть до собору Святого Петра у Ватикані, який, до речі, може вмістити то 15 000 прихожан. Там можна послухати різдвяну месу у виконанні самого Папи Римського. Традиційно служба починається о 21.30 24 грудня та транслюється по державним телеканалам, тому багато хто спостерігає за цією подією по телевізору. Біля собору Святого Петра встановлені величезні екрани, де також можна подивитися та послухати різдвяну месу. Щоб потрапити на головну площу Ватикану, білети треба бронювати завчасно, бажано за півроку, адже бажаючих дуже багато!

Коментарі