На теренах Італії є цікавий острів, де, не дивлячись на вельми розвинутий туризм, не зафіксовано ні єдиного випадку інфікування коронавірусом серед місцевого населення. Більше того, люди тут практично не носять масок, не дотримуються дистанції та активно контактують із туристами. У чому розгадка цього дивного феномену?

Острів Джильо: життя буз коронавірусу

Цей дивовижний острів знаходиться біля узбережжя Тоскани. Джильо – одне з небагатьох місць Італії де взагалі не зареєстровані випадки захворювання Сovid-19 серед місцевого населення. Звичайно, вчені під головуванням Антоніо Боньяні з міланського університету не змогли залишитися осторонь від проблеми: вони ініціювали величезне розслідування, щоб зрозуміти причину невразливості островитян до коронавірусу. Коли ескулапи провели тести, виявилося, що в однієї людини були антитіла до коронавірусу (чоловік безсимптомно перехворів, коли був у відрядженні), а ще у двох – ПЛР-тест виявився позитивним. Проте, після генерального дослідження слини резидентів острову, експерти не отримали ні одного позитивного результату.

Так у чому ж причина дивної цієї невразливості, з точки зору вчених? По-перше, у незвичайно чистому повітрі, яке стримує розповсюдження хвороби. А, по-друге, можливо, у островитян є перехресний імунітет до схожого на коронавірус патогену.

Оскільки загадка так і не розгадана, у майбутньому вчені планують ряд серологічних скринінгів.

Коментарі