Є у неапольському метро станція Толедо – найбільш прекрасна та незвична на всій транспортній гілці. Унікальний дизайн створено таким чином, що кожен, хто потрапляє під її склепіння, уявляє себе в обіймах зоряного неба. Бажаєте відчути, як б’ється пристрасне серце Всесвіту? Демо-версія цього явища – безпосередньо у неапольському метрополітені!

Макрокосм під землею

Автором незвичної інсталяції став іспанський архітектор Оскар Бланка. Завдяки цікавому рішенню відвідувачі метро не відчувають себе у закритому просторі, навпаки, їм здається, що навколо у вічній круговерті кружляють міріади зірок та планет. Щоб з’явилася вказана ілюзія, художник по світлу Уїльям Кентрідж розробив неповторну систему освітлення, завдяки якій пасажирам здається, що вони знаходяться під сяючим зоряним куполом небес або навіть на оксамитовому океанському дні.

Станція Толедо відкрилася у вересні 2012 року. Цікаво, що це одна з самих глибоко закладених станцій метро у світі. На її теренах встановлено 18 ескалаторів, два з яких опускаються на глибину 30 м (це довжина 11-поверхового будинку).

Найкращим часом, щоб роздивитися невимовну красу у повній мірі, є ранок або пізній вечір, оскільки у години пік у метро вельми людно.

Коментарі