У Італії доволі давно стартувала програма відродження сіл та містечок, з яких масово почали з’їжджати жителі. Назвали її просто – «будинки за 1 євро», і на перший погляд пропозиція здавалася доволі заманливою. Але не так сталося, як гадалося – ті, хто ризикнув купити будинок у мальовничих, проте майже покинутих куточках Італії, вже встигли про це навіть пожалкувати. У будь якому випадку одним євро купівля не обійшлася…

Історія наївної американки, або Яка на смак італійська щедрість

Нещодавно американка Мередіт Теббоун, що придбала «за одне євро» будинок в малолюдному місті на Сицилії, пояснила, у скільки насправді обійшлося житло. Її історію розповідає часопис Lonely Planet.

Жінка відгукнулася на оголошення про продаж будинків у Італії, оскільки її прадід колись жив у комуні Самбука-ді-Сицилія. У багатьох італійських містах не вистачає жителів, з цієї причини місцева влада регулярно закликає туристів до купівлі житла за одне євро і подальшого переїзду в країну.

Уряд комуни виставив 16 покинутих будинків на аукціон з початковою ціною один євро. Туристка зі США уточнила, що більшість з них були продані за п’ять тисяч доларів кожен. Зокрема, за свій їй довелося віддати 5 655 доларів, а найдорожче житло на аукціоні обійшлося власнику в 25 тисяч доларів.

Окрім цього, будь-який будинок, куплений за вказаною схемою, потребує масштабної реставрації – новому господарю доведеться викласти не менше десяти тисяч доларів, щоб створити в ньому комфорт. Але помешкання Мередіт потребувало у п’ять разів більше.

Куплений дім виявився будівлею XVIII століття, в якій ніхто не жив більше ста років. У підвалі розташовувалася стайня, а у колишніх мешканців не було електрики і водопроводу. Зате нова власниця змогла насолодитися арочними стелями і великими кімнатами.

Ремонт стартував в лютому, проте через пандемію в травні роботи довелося заморозити. Планується, що житло Мередіт буде готове до березня 2021 року. У ньому з’явиться підлога з підігрівом, сонячні батареї на даху і панорамні вікна з чудовим видом на озеро і виноградники. В майбутньому Мередіт планує переїхати в Самбуку, але спочатку буде використовувати будинок як місце літнього відпочинку.

Коментарі