Цей знаний університет знаходиться у місті Болонья, а перший його статут датується 1317 роком. Але юридична школа існувала тут з 11-го століття. Її заснував Ірнерій – один з перших викладачів, коментаторів низки законів Юстиніана.

Історичні відомості

Юридична школа раніше базувалася у Равенні та Римі, але пізніше перейшла до Болоньї, причому остання дуже скоро обігнала за популярністю попередниць, чому сприяв також активний розвиток міста та його прекрасний клімат. Вчитися сюди приїздили не тільки юнаки, але й дорослі, сімейні люди, наприклад, у Болоньї здобували освіту Микола Коперник, Олоандер, Гульєльмо Марконі, Франческо Петрарка, Ульріх фон Гуттен, Giorgio Armani. В Болонському університеті вчилися навіть нащадки коронованих осіб.

Яскравою особливістю цього навчального закладу було те, що неможливо вступити до нього тільки завдяки своєму положенню – рівні права мав як ремісник, так і син короля. Нічого не скажеш – є чому повчитися сучасним вузам!

За час свого існування болонська школа права значно вплинула не тільки на Італію, але і на всю Західну Європу. Наразі у середньому за рік в Болонський університет зараховується біля 20 тисяч студентів. Цікаво, що бібліотека вузу включає в себе більше 200 тисяч томів. Також навчальному закладу належать декілька музеїв, наприклад, Порівняльної анатомії, Антропологічний, Геологічний, Анатомічний.

Які факультети зараз можна вибрати у Болонському національному університеті? Хімічний, математичний, фізичний, мистецький, гуманітарний, інженерний, медичний, соціальний, природознавчий та юридичний. Проте спочатку навчальний заклад спеціалізувався виключно на правових дисциплінах, зокрема трактував римське право.

Коментарі