Шедевр епохи Відродження, неперевершена робота Мікеланджело Буонарроті – фігура Давида, перетвориться на символ Італії у повному сенсі цього слова – точну копію цієї скульптури саме зараз створюють для того, щоб вона представляла країну на дубайський виставці Експо-2021.

«Давид» у 3D-форматі

У закритій з причини коронавірусної пандемії Галереї академії мистецтв, що розташована у Флоренції, фахівці працюють над відтворенням 3D копії найвеличнішого світового творіння, яка у своєму роді теж стане унікальною. Спеціалістам треба встигнути до 1 жовтня, адже саме на цю дату призначено відкриття виставки у Дубаї Expo-2021.

Для того, щоб добитися максимально точної схожості з оригіналом, який і через п’ять століть не втратив своєї актуальності, митці вирішили компілювати класичне мистецтво з сучасними технологіями. Процес буде розділено на три етапи. У першу чергу зроблять цифрову копію статуї, причому дуже детальну. Для цього флорентійським фахівцям знадобилося 40 годин – протягом цього часу вони сантиметр за сантиметром сканували 5-метрову статую Давида.

Другою фазою є безпосереднє роздрукування фрагментів на 3D принтері з дуже високою якістю зображення. Складність являло те, що треба було філігранно передати зосередженість Давида та всі рухи його ідеального тіла перед битвою з Голіафом.

Обидва етапи вже пройдено, отже залишився третій – найскладніший та найвідповідальніший. Наразі у ручному режимі митці будуть доводити до досконалості кожен фрагмент копії. Тільки після цього статуя буде складена повністю, а у фіналі її вкриють шаром мармурової пудри.

Готову роботу транспортують літаком у Дубай і вона буде прикрашати виставковий павільйон Італії.

Коментарі