Глобальне економічне падіння найбільш болюче вдарило по незаможним громадянам, багато з яких втратили роботу і гадки не мають, на що жити та годувати сім’ї. Італію спіткала та сама біда, як і всю планету – тисячі людей залишилися, по суті, сам на сам зі своїми проблемами. Не тільки уряди окремих держав, але і Єврокомісія у Брюсселі занепокоєні подібною ситуацією та шукають вихід з кризи, що викликана пандемією коронавірусу.

Біда – на всіх одна

Від 700 тисяч до мільйона чоловік в Італії ризикують втратити роботу через економічну кризу, спровоковану інфекційною загрозою, заявив у четвер, 28 травня, голова національної асоціації промисловців Confindustria Карло Бономі.

На даний момент будь-які звільнення в Італії тимчасово законодавчо заборонені, але загроза залишається, зазначив Бономі. Раніше в національній службі статистики Istat виступали з більш оптимістичним прогнозом – за їхніми даними, кількість робочих місць в Італії протягом кризового року скоротиться на 350 тисяч. Правда, статистика враховувала лише показники офіційної зайнятості.

Боротьба з безробіттям є абсолютним пріоритетом і в Європейській спілці на етапі виходу з економічної кризи, заявив у четвер єврокомісар із зайнятості та дотримання соціальних прав Ніколас Шміт.

«Питання боротьби з бідністю і нерівністю стало ще більш актуальним. Ми повинні активно реагувати, оскільки ніколи раніше не було стільки людей, які втратили роботу і змушені вдаватися до продовольчої допомоги. Мова йде не тільки про небагаті країни ЄС – біда зачепила й процвітаючі держави», – сказав Шміт на прес-конференції в Брюсселі.

Коментарі