Жодних оливкових гілочок не було в руках нечисленних вірян цієї неділі в італійських храмах. Не було й жодного вірянина, а відповідно, й жодних процесій. Цьогорічне святкове Богослужіння Пальмової неділі пройшло незвично безлюдно й у головному римо-католицькому храмі, базиліці святого Петра у Ватикані. У час жорстокої боротьби з пандемією італійці та вірні всього світу долучалися до меси за допомогою телевізійної та мережевої передач з власних домівок.

У Ватиканській базиліці урочисте літургійне святкування Пальмової неділі, як завжди, очолив Папа Франциск.

У своїй промові Святий Отець звернувся до молоді: “Дорогі друзі, подивіться на справжніх героїв, які з’являються на світ у ці дні: це не ті, хто мають славу, гроші та успіх, а ті, хто віддає себе служінню іншим, почувається покликаним поставити життя на карту. Не бійтеся витрачати його на Бога та на інших, тому що життя – це дар, який ви отримуєте, віддаючи себе. І тому що найбільша радість – любити так як Ісус любить нас”.

Понтифік відкрив обряди Страсного тижня, що передує Великодню.
Святкова Літургія у Ватиканській базиліці відбулася в присутності протоієрея базиліки кардинала Анжело Комастрі, кількох монахинь і читачів. Усі вони сиділи по одному на лавиці. Присутніми дозволили також бути деяким медіа-операторам та фотографам. Окрім людей, які допомагають Понтифіку у святкуванні, серед яких служителі та співаки, а також медіа-оператори, в базиліці знаходилося близько п’ятнадцяти людей.

У промові Папа звернувся також до всіх вірних: “Сьогодні, в драмі пандемії, перед такою кількістю впевненості, що руйнується, перед такою великою кількістю очікувань зраджених, у сенсі покинутості, яка засмучує наші серця, Ісус каже кожному: “Відкрий своє серце моїй любові. Ти відчуєш втіху Божу, яка тебе підтримує. Дорогі друзі, давайте підемо з вірою в Страсний тиждень, в якому Ісус страждає, вмирає та воскресає. Запрошуються особи та родини, які не можуть брати участь у літургійних урочистостях, збиратися в молитві вдома і за допомогою технологічних засобів”.

Папа Римський запропонував нам “духовно наблизитися до хворих, членів їхніх сімей та всіх тих, хто лікує їх з великою самопожертвою. “Молимось за померлих у світлі Великодньої віри. Кожен присутній у наших серцях, в нашій пам’яті, у наших молитвах”.

 

Коментарі