Мрієте про власний будинок в Італії і любите життя, позбавлене міської метушні, у тиші та спокої, серед неймовірних гірських пейзажів та звуків природи? Можливо, ця пропозиція буде прийнятною для вас.

У невеличкій Лусерна (Luserna), в регіоні Трентіно-Альто-Адідже, розташованій на висоті 1300 метрів на плато Трентіно, можна оселитися абсолютно безкоштовно. Принаймні чотири роки не доведеться платити жодної оренди.

Ініціатива проекту “Співжити, співпрацювати, ділитися, жити” (“Coliving, collaborare, condividere, abitare”) належить меру Луці Ніколуссі Паолаз. Його мета – сприяння відродженню цього району, жертви серйозної депопуляції та у збільшенні невикористаних активів публічної нерухомості. З 1961 року до сьогодні чисельність населення Лусерни практично скоротилася вдвічі, а губернатор Трентіно Мауріціо Фугатті хвилюється також за виселення гір.

Село Лусерна, у якому проживає всього 300 чоловік, потопає в зелені між Фольгарією, Пассо Веззеною та Лавароне.

Безкоштовне житло муніципалітет надасть парам у віці від 18 до 40 років в обмін на дії, спрямовані на добробут невеликої громади. Просять бути доброзичливими, співчутливими та загалом працювати для колективного щастя. Тобто емпатія, доброта та діяльність для благополуччя кожного в обмін на безкоштовний будинок у Лусерні.

Щоб скористатися пропозицією, термін якої закінчиться 3 серпня 2020 року, крім вищезазначених вимог, ви повинні також не проживати на території Чудової громади нагір’я Кімбрі принаймні два роки та мати мінімальний дохід, виходячи зі складу сім’ї. Пропозиція актуальна для сімей з дітьми чи без них, бажаючих побудувати нове життя в Лусерні.

Кожен, хто вирішить переїхати сюди, проте повинен буде вивчити lingua cimbra – єдину мову, якою розмовляють у цій місцевості. Кімбрійська мова – германська мова південно-баварського походження, яка історично поширилася в деяких районах Венето, а пізніше, також у Трентіно. Кілька античних істориків стверджують, що назва мови походить від стародавніх предків сьогоднішніх мовців, тобто тих кімбрі, яких перемогли римляни у другому столітті до нашої ери.

Коментарі