Визнання 2020 року від екологічного Фонду Bandiera Blu за найкрасивіші пляжі та найчистішу морську воду отримали 195 італійських муніципалітети. Це на 12 більше, ніж минулого року (183). Серед регіонів у національному рейтингу лідирує Лігурія. Вона випереджає Тоскану та Кампанью.

Нагороджені пляжі відповідають приблизно 10% найкращих у світі. 12 нових знаходяться у муніципалітетах Gozzano (Piemonte), Diano Marina (Liguria), Sestri Levante (Liguria), Montignoso (Toscana), Porto Tolle (Veneto), Vico Equense (Campania), IsoleTremiti (Puglia), Melendugno (Puglia), Rocca Imperiale (Calabria), Tropea (Calabria), Siderno (Calabria), Alì Terme(Sicilia).

До туристичних місць відпочинку у 2020-му додаються:

Cala Cravieu (Celle Ligure, Liguria)

Vecchia Darsena Savona (Savona, Liguria)

Cala Gavetta (La Maddalena, Sardegna)

Marina Porto Azzurro (Porto Azzurro, Toscana)

Porto degli Aragonesi (Casamicciola, Ischia, Campania).

Натомість втрачають Bandiera Blu у 2020-му Porto turistico Marina di Policoro (Policoro, Basilicata) e la Marina del Nettuno (Messina, Sicilia). 

НАЙКРАЩІ У РЕЙТИНГУ

Як зазначалося вище, першу трійку очолюють Лігурія, Тоскана і Кампанья. Лігурія домінує з 32 локаціями (+2 до 2019 року). Її наздоганяють Тоскана з 20 прапорами (плюс одним новим) і Кампанья з 19 і одним новим. По 15 найкращих локацій презентують регіони Марке і Апулья, у яких додається два нових прапори, у той час як Сардинія підтверджує свої 14 і займає шосте місце разом з Калабрією. Абруццо залишається з 10. Лаціо підтверджує 9 прапорів, так само як і Венето, з одним новим. Емілія-Романья підтверджує свої 7, а Сицилія поповнюється ще одним і переходить на 8 прапорів. Базиліката залишається з 5, Фріулі Венеція Джулія підтверджує 2 з попереднього року. Молізе залишається 1 прапор.

“Синій прапор (Bandiera Blu) цього року стане інструментом відновлення іміджу країни, – зазначає Клаудіо Мацца, президент Fee Italy. – Ми впевнені, що локації з “Синім прапором”, де рівень екології навколишнього середовища та обслуговування туристів завжди знаходилися на першому плані, зможуть гарантувати ефективне та безпечне управління літнім сезоном. Разом з муніципалітетами заклади купання відіграватимуть принципову роль у плані спостереження за пляжами. Вони матимуть завдання примирити повагу до правил та задоволення від проведення дня на пляжі”.

“Це буде незвичайне літо, яке регулюватиме нашу поведінку, – доповнює адмірал Джованні Петторино, генеральний командир корпусу Porto-Guardia Costiera. – Завдання мерів прибережних муніципалітетів, які сьогодні отримують цю престижну нагороду, забезпечити в цьому сезоні відновлення сектора приморського та морського туризму, який є економічним активом першого порядку для Італії”.       

Коментарі