Так повелося, що безліч сімей з дітьми не уявляють свого життя без люблячих бабусь. Вони й добру пораду дадуть, і допоможуть, чим зможуть, але саме головне – це безмежна любов до внучат, яку жінки так щедро дарують своїм нащадкам. Нещодавно уряд проявив ініціативу, запропонувавши офіційно оплачувати «послуги» бабусь по догляду за внуками. Але несподівано на шляху цієї доброї справи з’явився бар’єр.

Блокування ініціатив: допомоги не буде

Італійський міністр у справах сім’ї Олена Бонетті в понеділок, 29 червня, виступила проти ініціативи виплачувати гроші літнім родичам неповнолітніх дітей, враховуючи їх в якості нянь.

При цьому формально ніщо не заважає батькам дітей оформити у цьому «амплуа» бабусю або дідуся дитини, але тільки в тому випадку, якщо родичі не проживають спільно, повідомили, в свою чергу, в Національному інституті соціального забезпечення.

У міністерстві вважають, що насамперед піклуватися треба про здоров’я літніх громадян (в тому числі і тому, що в ситуації епідемії вони входять до «групи ризику»), а не про те, чи отримають вони зазначену допомогу. Максимальний розмір тимчасової виплати для нянь, введеної рішенням уряду країни в червні 2020 року, становить 1 200 євро. Що це – намагання зекономити, чи щире піклування про здоров’я літніх людей?

Коментарі